SPOR YAPARAK SOSYALLEŞİYORLAR

Gündem 11 Ağustos 2021 16:43
Videoyu Aç SPOR YAPARAK SOSYALLEŞİYORLAR
A
a

Özel gereksinimli bireyler, Odunpazarı Belediyesi tarafından gerçekleştirilen çalışmalarla özgüvenlerini ve bireysel becerilerini geliştirmelerinin yanı sıra spor yaparak sosyalleşiyor.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Odunpazarı Belediyesi, özel gereksinimli bireyler ile ilgili çalışmalarını Yenikent Mahallesi Seramik Park’ta yer alan Engelsiz Kültür ve Sanat Merkezi’nde sürdürüyor. Özel gereksinimli bireylerin bir araya gelerek sosyalleşmesi, iletişim kurabilmesi, fiziksel gelişimlerinin sağlanması, bireysel becerilerini ve özgüvenlerini geliştirmesi için çalışmalar yapan Engelsiz Kültür ve Sanat Merkezi, çeşitli alanlarda da atölyeler düzenliyor.

SPOR YAPARAK İLETİŞİM BECERİLERİNİ GELİŞTİRİYORLAR
Engelsiz Kültür ve Sanat Merkezi’nde her hafta Salı günü 13.30-15.00 ve 15.00-16.30 arasında özel gereksinimli bireylere yönelik spor etkinlileri düzenleniyor. Profesyonel spor hocaları tarafından gerçekleştirilen çalışmalarda, özel gereksinimli bireylerin fiziksel aktivitelerini artırmak, stresle baş edebilmeyi öğrenmeleri ve yaşam motivasyonunu arttırmaları hedefleniyor. Spor çalışmalarının özel gereksinimli bireylerde iletişimi artırdığını belirten yetkililer, ayrıca sporun paylaşmayı, dayanışmayı öğrettiğini ve kişinin yeteneklerini keşfetmesini sağladığını kaydetti. İHA


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat