SU SORUNU ÇÖZÜME KAVUŞTU

Gündem 2 Mayıs 2021 16:59
Videoyu Aç SU SORUNU ÇÖZÜME KAVUŞTU
A
a

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(ESKİ) kent merkezi ve kırsal mahallelerde sorunsuz bir alt yapı ve sağlıklı su temini için çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ediyor.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
EKİPLER YOĞUN BİR ŞEKİLDE ÇALIŞIYOR
ESKİ kırsal mahallelerde yaşayan vatandaşları, temiz ve sağlıklı suya kavuşturmak amacıyla pandemi döneminde de yoğun bir şekilde çalışmalarına devam ediyor. Son olarak Seyitgazi ilçesi Göknebi Mahallesi’nde yapılan çalışma ile arıtılmış temiz, sağlıklı içme ve kullanma suyu hattı uzatma çalışmalarında sona gelindi. Yapılan çalışmanın tamamlanması ile mahallenin içme ve kullanma suyu sorunu çözülmüş olacak.  Çalışmaları Göknebi Mahalle Muhtarı Osman Zeki Yıldırım ile birlikte takip eden Seyitgazi Belediye Başkanı Uğur Tepe, gerçekleştirilen faaliyetler dolayısıyla Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve ESKİ ekiplerine teşekkür etti. Tepe, “Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ile çalışmalarımız devam ediyor. Göknebi Mahallemiz, Seyitgazi ilçemizin 51 mahallesinden bir tanesi ve mahallemizde uzun yıllardır içme ve kullanma suyu sıkıntısı yaşanmaktaydı. Büyükşehir Belediyemiz ile yaptığımız görüşmeler neticesinde, ESKİ ve ilgili daire başkanlıkları burada yaptıkları çalışmalar sonucunda arıtılmış suyu 3200 metreden getirdiler. Şu anda çalışmalar devam ediyor. Kısa bir süre içerisinde mahallemiz, içme ve kullanma suyuna kavuşacak.  Büyükşehir ve ESKİ ekiplerinin mahallelerimizde yaptıkları tüm çalışmalar çok değerli.  Bu vesile ile başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen olmak üzere çalışmalarda emek veren tüm ekiplere teşekkür ederim” açıklamalarında bulundu. 

UZUN ZAMANDIR SORUN VARDI
Göknebi Mahallesi Muhtarı Osman Zeki Yıldırım, “Mahallemizin uzun zamandır içme suyu sorunu vardı. Sağlıklı ve temiz su kaynağının yetersizliği nedeniyle mahallemiz halkı çok büyük zorluklar yaşıyordu.  Mahalle halkına su yetiştiremez hale gelmiştik. Mahalleli olarak içme suyu taleplerimizi Büyükşehir Belediyemiz ve ESKİ Genel Müdürlüğü’ne ilettik. Büyükşehir Belediyesi keşif ve incelemeler yaptı. İçme suyu sorununu çözmek amacıyla çalışmalar başlatıldı ve kısa süre içerisinde tamamlandı. Mahalle halkımız sağlıklı ve temiz içme suyuna kavuştu. Bundan sonra su sorunu yaşamayacağımız için çok mutluyuz. ESKİ ve Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin mahallede yaptıkları çalışmalardan büyük memnuniyet duyuyoruz. Göknebi Mahallesi muhtarı olarak sakinlerimiz adına Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e çok teşekkür ediyorum” dedi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat