Europen 09 2022 Desktop

SÜLLÜ DEPREMİN VURDUĞU HATAY’DA

Gündem 10 Şubat 2023 16:30
Videoyu Aç SÜLLÜ DEPREMİN VURDUĞU HATAY’DA
A
a

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi’nin görevlendirmesiyle bölgede bulunan milletvekilleri 5 gündür 10 ilde çalışmalarını sürdürüyor.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
İskenderun’da çalışmalara katılan CHP Eskişehir Milletvekili Dr. Jale Nur Süllü, “Çöken binaların başında vatandaşlarımız ve kurtarma ekipleriyle neredeyse uykusuz geçirdiğimiz arama kurtarma çalışmalarının ardından belediyelerimizin merkezlerinde insani yardımları örgütleme çalışmalarına destek vermeye başladık” dedi.

TEŞEKKÜRLER TÜRKİYE
Bölgede devam eden çalışmaları aktaran CHP Eskişehir Milletvekili Süllü “Gün Birlik Günü” diyerek şu çağrıyı yaptı “Korkunç afetin tüm acılarını ve inanılmaz gerçeklerini vatandaşlarımızla birlikte yaşamaya devam ediyoruz. Felaketi yaşayan insanların acılarını hafifletmek ve acil ihtiyaçlarını en hızlı şekilde karşılamak için gece gündüz çalışıyoruz. Tüm Türkiye’den gelen yardımları Hatay Büyükşehir Belediyemizin merkezlerinde dayanışma içinde çalışarak ihtiyacı olan vatandaşlarımıza ulaştırıyoruz. Depremzedeler için en acil ve önemli sorun barınma. Geceleri dondurucu derecelere düşen hava şartlarına dayanıklı çadır, ısıtıcılar, alt yapı çöktüğü ve binalar kullanılamadığı için mobil tuvaletler başta olmak üzere elektrik sorunu yaşanması sebebiyle pişirilmeden tüketilecek hazır gıdalara ihtiyaç var. Türkiye’nin hatta dünyanın birçok noktasında yardım gönderen milyonlarca güzel insana, STK’lara, kurumlara ve belediye ekiplerimize yürekten teşekkür ediyorum. Ayrıca Eskişehir Belediyelerimiz ve hemşerilerimiz büyük bir dayanışma örneği gösteriyor. Bizler de İskenderun’da belediyelerimiz ve Eskişehirli hemşerilerimizle irtibat halindeyiz. Yaralarımızı hep birlikte dayanışma içinde saracağız.” HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat