Europen 09 2022 Desktop

SÜSLÜ BİSİKLETLERLE RENK KATTILAR

Gündem 19 Eylül 2022 13:50
Videoyu Aç SÜSLÜ BİSİKLETLERLE RENK KATTILAR
A
a

2013 yılında İzmir'de başlayan ve 10 yıl içerisinde büyüyen ‘Süslü Kadınlar Bisiklet Turu’ etkinliği Eskişehir'de de gerçekleşti.

Renkli görüntülerin yaşandığı, 30 ülke, 150 şehirde gerçekleşen ‘Süslü Kadınlar Bisiklet Turu’ etkinliği nedeniyle kadınlar hem kendilerini hem de bisikletlerini süsleyerek etkinliğe katıldılar. Hem kendilerini hem de bisikletlerini süsleyen kadınların etkinliği renkli görüntülere sahne oldu.

PEDAL ÇEVİRDİLER 
Türkiye'de başlayan ve daha sonra dünyada diğer şehirlerde bisiklete binen kadınların düzenlediği ‘Süslü Kadınlar Bisiklet Turu’ etkinliğinde, kadınlar hem kendilerini hem de bisikletlerini süsleyerek pedal çevirdiler. Eskişehir'de, bisikletin yaşamın bir parçası olması ve kadınların görünür olması amacıyla dünya genelinde düzenlenen 'Süslü Kadınlar Bisiklet Turu' etkinliğinde kadınlar kendilerini ve bisikletlerini süsleyerek pedal çevirdi. ‘Süslü Kadınlar Bisiklet Turu’ bu yıl yaklaşık 150 şehir, 30 ülkede eş zamanlı olarak yine bağımsız gönüllü kadınlar tarafından yapıldı. Eskişehir Odunpazarı Meydanı'nda başlayan tur Kanlıkavak Parkı'nda son buldu. Etkinliğe 200'e yakın kadın hem kendilerini hem de bisikletlerini süsleyerek katıldı. 'Süslü Kadınlar Bisiklet Turu' etkinliğine katılanlar renkli görüntülerin yaşanmasına sahne olurken, vatandaşlarında yoğun ilgisini çekti.

BİSİKLET HAYATIN BİR PARÇASI
Etkinliğe, bazı kadınlar çocuklarını da süsleyerek katılırken çok az sayıda da erkek bisiklet kullanıcısı katıldı. Yaklaşık 3 kilometre pedal çeviren kadınlar, vatandaşlardan da yoğun ilgi gördü. Etkinlik ve bisiklet kullanımı ile ilgili açıklamalarda bulunan Süslü Kadınlar Bisiklet Turu Organizatörü Füsun Ertunç, etkinliğin 'Dünya Otomobilsiz Kentler Günü' kapsamında bisikletin hayatın bir parçası olmasına dikkat çekmek amacıyla düzenlendiğini söyledi. HM1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat