Tablo daha da ağırlaşacak!

Gündem 19 Nisan 2021 15:22
Videoyu Aç Tablo daha da ağırlaşacak!
A
a

Eskişehir Eğitim Sen Şube Başkanı Faik Alkan salgının gidişatı ile ilgili uyarılarda bulundu. Alkan, “ Uzaktan eğitime geçilmez ise tablo daha da ağırlaşacaktır” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Alkan yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: Her gün 8. ve 12. sınıflarda eğitim yapan okullardan vaka haberleri geliyor. Son olarak Atatürk Ortaokulu ve Necip Fazıl Yıldırım Ortaokulu yerinde bir kararla uzaktan eğitime geçti. Eskişehir de yüz yüze eğitime devam eden 8. ve 12 sınıflarda öğrencilerin derse katılım oranı yüzde 10 nu geçmemektedir. Örneğin Melahat Ünügör Ortaokulunda 450 öğrenciden 50 öğrenci derse devam etmektedir. En merkezi okullarımızdaki bu oran çevre okullarda ve ilçelerde yüzde 5' e düşmektedir. Bu okullardaki öğrenciler ve öğretmenlerin birçoğu risk altında toplu taşıma ile okullarına gidiyor. Acilen bu okullarda uzaktan eğitime geçilmez ise tablo daha da ağırlaşacaktır. Ayrıca Rehberlik Araştırma Merkezi (RAM) ile Bilim Sanat Merkezi (BİLSEM), ortaokul ve lise öğretmenleri de aşılama grubu içinde yok. LGS ve YKS'ye girecek 8. sınıf ile 12. sınıflarla ağustos ayından bu yana yüz yüze eğitim yapılıyor. Aşılama takviminde yoklar. Pandemi tablosu ağırlamışken bir de öğretmen arkadaşlar reel olmayan uygulamalara maruz kalmaktadırlar. Özellikle liselerde okullarda öğrenciler yokken öğretmenlere canlı derslere okullardan girmeleri konusunda idareciler tarafından baskı yapmaktadırlar. Bu ısrar neden? Bugüne kadar ülkemizde 87 öğretmen hayatını kaybetti. Eğitim emekçisi arkadaşlarımızı aşılanmadıkları, düzenli test yapılmadığı, eğitim kurumlarında gerekli önlemler alınmadığı için önlenebilir ölümler sonucu kaybettik.

Merkezi sınavlar iptal edilmelidir!
Vakaların arttığı, milyonlarca öğrencimizin eğitime erişemediği, müfredatın seyreltilmediği, eşitsizliğin derinleştiği bir gerçeklikte; başta Liseye Giriş Sınavı olmak üzere merkezi sınavlar iptal edilmelidir! Hiçbir sınav yaşamdan, sağlık hakkından, öğrencilerimizin eğitim hakkından değerli değildir.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat