Europen 09 2022 Desktop

TALEPLERİMİZ KARŞILANMALI...

Gündem 25 Ekim 2022 16:01
Videoyu Aç TALEPLERİMİZ KARŞILANMALI...
A
a

21 Ekim tarihinde Ankara’da Başkanlar Kurulu Toplantısında emeklilerin sorunları ele alındı. Türkiye Emekliler Derneği Eskişehir Şube Başkanlığı da toplantıda hazır bulundu.

Şube Başkanı Arif Duru toplantıyla ilgili bilgileri paylaşarak emeklilerin sorunlarının çözüme kavuşması için taleplerini ilettiklerini dile getirdi.
Emeklilerin en öne çıkan ve Kurul Toplantısında iletilen talepleri ise Arif Duru şöyle sıraladı: “506, 4447 ve 5510 sayılı kanunlara göre emekli olan emeklilerimiz arasında oluşan aylık farkları, prim kazançları ve prim ödeme gün sayıları esas alınarak ‘İntibak’ ile çözümlenmelidir. Emeklilerimizin en temel harcamaları olan elektrik, doğalgaz, kömür ve su giderlerinden hiçbir ad altında kesinti olmamalıdır. Evi olmayan emeklilerimize kira desteği getirilmelidir. Yaşlı ve emekli kesimlere pozitif ayrım yapılmalı ve sağlık hizmetlerinden hiçbir ad altında katkı payı alınmamalıdır. Çalışanlara ödenen vergi muafiyeti ile emeklilerimize ödenen ek ödeme arasında oluşan fark büyümektedir. Bu nedenle, vergi iadesi karşılığı olarak ödenen yüzde 4-5 arasında değişen ek ödeme oranları yüzde 10 olarak yeniden belirlenmelidir.” HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat