TARİH DOLU ETKİNLİKLERİN GELİRİ DEPREMZEDELERE ULAŞACAK

Gündem 12 Mart 2023 14:05
Videoyu Aç TARİH DOLU ETKİNLİKLERİN GELİRİ DEPREMZEDELERE ULAŞACAK
A
a

Tepebaşı Belediyesi ve Tarih Vakfı iş birliğinde Eskişehir’in kurtuluşunun 100. Yılı şerefine sergi, belgesel gösterimi ve söyleşi etkinlikleri düzenlenecek. “100. Yılında Eskişehir’in Kurtuluşu” serisi kitap tanıtımının da yapılacağı etkinliklerin geliri, depremzedelere bağışlanacak.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Tepebaşı Belediyesi, tarih bilinci ile özel ve milli günlerin önemine uygun etkinlikler gerçekleştirmeyi sürdürüyor.
Eskişehir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı dolayısıyla da Tarih Vakfı iş birliğinde birbirinden özel programlar planlandı. 17 Mart Cuma günü Saat 18.00’de Milli Mücadele’de Eskişehir ve 100. Yılında Eskişehir’in Kurtuluşu sergisi, Tepebaşı Belediyesi Sergi Salonu’nda kent halkının beğenisine sunulacak. Ardından 18 Mart Cumartesi günü belgesel gösterimi ve söyleşi etkinliği saat 14.00’te Eskişehirliler ile Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde buluşacak. Etkinlikler kapsamında Eskişehir’de İşgal ve Direniş, Eskişehir’in Kurtuluşu, Milli Mücadelede Eskişehir’de Sol, Yunan Arşiv Kayıtlarında İşgal Eskişehir’i ve Milli Mücadele ve Eskişehir adlı kitaplardan oluşan “100. Yılında Eskişehir’in Kurtuluşu” serisi kitap tanıtımı yapılacak.
Tepebaşı Belediyesi ve Tarih Vakfı yetkilileri, tüm kent halkını etkinliklere davet ederken, kitap satışından elde edilecek gelirin de depremzede vatandaşlara ulaştırılacağını kaydetti. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat