Europen 09 2022 Desktop

TARIM FUARI AÇILDI...

Gündem 7 Eylül 2022 17:09
Videoyu Aç TARIM FUARI AÇILDI...
A
a

TÜYAP Fuarcılık tarafından düzenlenen Eskişehir 3. Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı açılış töreni gerçekleştirildi.

Eskişehir 3. Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı açıldı. Açılış törenine Vali Erol Ayyıldız, İYİ Parti Milletvekili Arslan Kabukcuoğlu, Sanayi Odası Başkanı Celalettin Kesikbaş, Sanayi Bölgesi Başkanı Nadir Küpeli, Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, Han Belediye Başkanı Erdal Şanlı, AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan başta olmak üzere çok sayıda kişi katıldı.

ARTARAK SÜRÜYOR
TÜYAP Fuarcılık tarafından düzenlenen Eskişehir 3. Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı açılış töreni gerçekleştirildi. Açılış kurdelesini kesen Vali Erol Ayyıldız, burada yaptığı konuşmada “Tarım Fuarı’nın 3’üncüsünü düzenliyoruz. Her sene artarak, bereketli bir ivme ile bu işe katkı sunuluyor. Katkı sunanlara da ben tüm paydaşlarına teşekkür ediyorum. Ev sahipliği yapan Ticaret Odası’na teşekkür ediyorum. Tabii, burada basından da arkadaşlarımız bu işin bugünlere gelmesine de vesile oldular. Fuarın hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

ÜRÜNLERİN TAMAMI SATILACAK
TÜYAP Fuarlar Yapım AŞ Genel Müdürü İlhan Ersözlü da fuara sektörle ilgili İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa başta olmak üzere birçok şehirden yaklaşık 100 firmanın katıldığını söyledi.Ersözlü, fuara ilginin yoğun olduğunu dile getirerek, şöyle devam etti:"TÜYAP Tarım Fuarları olarak yılın ikinci yarısındaki ilk fuarımız. Önümüzdeki hafta Samsun'da tarım fuarımız var. Ekimde Bursa'da, kasımda Adana'da ve aralıkta da yılın son fuarı İstanbul'daki tarım fuarıyla Türk tarım sektörüne hizmet vermeye devam edeceğiz. Bu fuarda ticaret çok müthiş geçiyor. İlk saatlerden itibaren fuarda sergilenen traktörler, biçerdöverler, tarımsal mekanizasyon aletleri satılmaya başladı. Hatta birçok traktörün üzerinde birçok tarımsal makinenin üzerinde farklı kişilere satıldığını gösteren ibareler var. Bu tabi mutluluk veriyor. Mesela bir firmanın 5,5 milyon değerindeki bir traktöründen bugün 3 tane satılmış. Bir traktör firması küçük segmentteki traktörlerden 26 tane satmış. Bu çok önemli rakamlar. Demek ki fuar sonrasına kadar traktörlerin tamamının satılacağını, şu anda sergilenen tarımsal mekanizasyon ürünlerinin tamamının satılacağını görüyoruz."

SEKTÖRE KATKI SAĞLAYACAK
Eskişehir Ticaret Odası (ETO) Başkanı Metin Güler de geçen yıl tarım fuarını 78 bin kişinin ziyaret ettiğini anlatarak, bu yıl 100 binin üzerinde ziyaretçi ağırlamayı hedeflediklerini kaydetti.Güler, şimdiye kadar Eskişehir'de 20 fuar düzenlediklerini dile getirerek, "Bilhassa Rusya ve Ukrayna arasındaki savaştan sonra tarım ve hayvancılık daha da önemli hale geldi. Daha çok desteklenmesi gereken sektör haline geldi. O yüzden bu fuar öncelikle tarım ve hayvancılık sektörüne de katkı sağlayacak." diye konuştu.

TARIMA YATIRIM YAPMALIYIZ
ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş, fuarların yeni teknolojilerin gösterildiği alanlar olduğunu belirterek, “Aslında tarımı hep teknolojiyle birleştirmemiz gerekiyor. İleri teknik uygulamamız gerekiyor diyoruz ya, aslında bu tip fuarlarda çiftçilerin hepsi buraya gelerek en iyi teknolojiyi ve verimliliği arttıracak daha neler var, hayatımıza neler giriyor bunları takip ediyorlar. Bu anlamda çok kıymetli olduğunu değerlendiriyorum. Bu tip fuarlarda hepiniz her yıl şaşırıyoruz. İnşallah seneye çok daha farklı olacak. Pandemi döneminde gördük ki tarım çok önemli. Tarıma yatırım yapmamız lazım. Ama en önemlisi de tarımda verimliliği sağlamamız lazım” dedi.
ETO-TÜYAP Fuar Merkezi'nde açılan fuarda tarım ve hayvancılıkla ilgili son teknolojiler ve ekipmanlar yer alıyor.Fuar, 11 Eylül'de sona erecek. HMBÜYÜKŞEHİR STANDINA BÜYÜK İLGİ
Eskişehir 3. Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı, ETO-TÜYAP Fuar Merkezi’nde başladı. Fuarda Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından açılan stant büyük ilgi gördü. 
Kuraklığın tarımsal üretimde yarattığı tehdit karşısında etkili bir bilinç oluşturmayı hedefleyen fuarın açılış törenine Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Hasan Ünal da katılırken, fuarda Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından açılan stant katılımcılarla buluştu. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat