Europen 09 2022 Desktop

TEGV İLE 29 EKİM COŞKUSU YAŞANDI

Gündem 27 Ekim 2022 17:15
Videoyu Aç TEGV İLE 29 EKİM COŞKUSU YAŞANDI
A
a

Tepebaşı Belediyesi Rekreasyon Ekibi tarafından TEGV Atatürk Eğitim Parkı Ali Numan Kıraç Etkinlik Merkezi’nde düzenlenen etkinlik ile 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlandı.

Etkinliğe Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç'ın yanı sıra Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Levend Kılıç ve TEGV Eskişehir Şube Başkanı Serpil Öztürk, çocuklar, öğretmenler ve veliler katıldı.

ATATÜRK SAYESİNDE
Programda bir konuşma yapan Başkan Ataç Cumhuriyetin önemine dikkat çekerken, “Sevgili hocalarımız, TEGV yöneticileri, öğretmenlerimiz, çocuklarımız, Cumhuriyetimizin 99’uncu kuruluş yılı kutlu olsun. Türk vatandaşı ve Türkiye için Cumhuriyet o kadar değerli ki çok zor kazanıldı. Yaklaşık 11 yıl boyunca Atatürk ve milletimiz çetin mücadeleler verdi. 28 Ekim 1923 akşamı Atatürk, ‘Yarın Cumhuriyeti ilan edeceğiz’ demiştir. Bu kadar büyük bir sevinç olamaz. Biz bugün bu topraklarda; Ahmet, Mehmet, Hüseyin, Ayşe, Fatma olarak gezebiliyorsak, özgürce bu toplantıyı yapabiliyorsak, bu Cumhuriyetin değerleri neticesindedir. Mustafa Kemal Atatürk’ün ülkemizi kurtarması sayesindedir, bu kadar net. Bugün ben belediye başkanı isem Levend Hocam Prof. Dr. Levend Kılıç ise öğretmenlerimiz, Cumhuriyet sayesinde Atatürk sayesinde bu yerlerdeyiz. Hatta Cumhurbaşkanı, bakanlar da bugün Atatürk sayesinde bu görevlerdeler. Onun için Cumhuriyetimizi hep sevelim, var edelim. Bizlerden sonra sizler gelecek ve doktor, öğretmen, milletvekili, belediye başkanı olacaksınız. Bu da Cumhuriyet sayesinde olacak. Yaşasın Cumhuriyet, yaşasın Mustafa Kemal Atatürk” sözlerini kullandı. Prof. Dr. Kılıç ise “Başkanımız Ahmet Ataç’a ve belediye ekibine, öğretmenlerimize, okullarımıza, öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum. Siz çocukları çok seviyoruz, TEGV’e de her zaman bekliyoruz” dedi. Programda daha sonra şarkılar ve marşlar söylendi, oyunlar oynandı. Etkinlik sonunda Başkan Ataç çocuklara boyama kitabı armağan etti. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat