Europen 09 2022 Desktop

TEK ADAM SİSTEMİ SONA ERMELİ

Gündem 15 Aralık 2022 10:57
Videoyu Aç TEK ADAM SİSTEMİ SONA ERMELİ
A
a

CHP’den milletvekili aday adaylığını açıklayan Kadir Kodak, ESGROUP’u ziyaret etti. Ziyaretinde yaptıkları seçim çalışması hakkında bilgi veren Kodak, seçimlerde iddialı olduklarını belirterek, “CHP Eskişehir’de 4 vekil garanti çıkarır” dedi.

ESGROUP’A ZİYARET
CHP Milletvekili aday adayı Kadir Kodak, ESGROUP Genel Koordinatörü Ali Baş, ES TV Genel Yayın Yönetmeni Şener Çetin, Anadolu Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Hilal Köver ve Yenigün Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Seda Uçar Kale ile bir araya geldi.

TEK ADAM SİSTEMİ OLMAMALI
Seçim çalışmalarını anlatan Kadir Kodak, vatandaşın ekonomik sorunlardan, yönetim şeklinden bıktığını söyledi. İktidara geldiklerinde ilk olarak parlamenter sisteme dönüş yapacaklarını belirten Kadir Kodak, “Köy köy, ev ev geziyoruz. Hangi vatandaşımıza dokunsak bin ah işitiyoruz. Ülkemizin acilen tek adam sisteminden kurtulması ve adil, demokratik bir şekilde yönetilmesi lazım” dedi.

ŞAHSİ OLARAK 20 BİN OY ALIRIM
Sahada CHP’ye çok büyük bir ilgi olduğunu söyleyen Kodak, “Şahsi olarak sadece kendi çevremden 20 bin oy bekliyorum. Çünkü ben Balkan göçmeni bir ailenin çocuğuyum ve burada çevrem çok. Aday adayı olurken meslektaşlarım, ailem, çevremdeki arkadaşlarım çok büyük destek oldular” dedi.

BİRİNCİ SIRA İSTİYORUM
“Kaçıncı sıra aday gösterilmeye bekliyorsunuz?” sorusuna ise Kadir Kodak, “Birinci sıradan aday gösterilmeyi bekliyorum. Ben çalışmalara dün başlamadım. Yaklaşık 10 aydır zaten sahalardayım. Eskişehir’in 20 yıldır hiçbir siyasinin uğramadığı köylerine dahi adım attım” ifadelerini kullandı. HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat