TEK YAPTIKLARI DAVA AÇMAK

Gündem 7 Nisan 2022 15:50
Videoyu Aç TEK YAPTIKLARI DAVA AÇMAK
A
a

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Örgütü, son günlerde yaşanan hukuki konularla ilgili Adalet Sarayı önünde basın açıklaması düzenledi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
CHP Milletvekili Jale Nur Süllü ve CHP İl Başkanı Recep Taşel’in de katıldığı açıklamayı gerçekleştiren CHP Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Av. N. Ulaş Kutlu, partililerin günlerini adliye köşelerinde geçirdiğini söyledi.
 
Kutlu, “Bildiğiniz üzere, sırf soruyoruz etiketiyle AKP’nin hesap veremediği ya da vermekten çekindiği soruları sosyal medyadan AKP’li yerel siyasetçilere sordu diye, yaklaşık 10’dan fazla partilimiz kişilerin huzurunu, sükûnunu bozma ve hakaret şikayetleri nedeniyle ifadeye çağırılmıştı. Yapılan soruşturmalarda birçok üyemiz hakkında takipsizlik kararı verilmişken, parti üyemiz Arzu Sezen hakkında kişilerin huzurunu ve sükûnunu bozma suçu bahane edilerek bugün buraya geldiğimiz dava açılmıştır. Dosya kapsamında verilecek karar kuşkusuz beraat olacakken, 4 Nisan tarihindeki AKP İl Başkanı Zihni Çalışkan’ın sosyal medyadan sanki bir lütufmuş gibi yaptığı açıklama ile AKP’li yöneticilerin, partililerimiz hakkındaki şikayetlerini geri çektiklerini açıklamaları bizce çok manidardır” dedi. HM
 
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir