TEKNİK ÜNİVERSİTELERDEN İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ

Gündem 1 Ağustos 2022 14:56
Videoyu Aç TEKNİK ÜNİVERSİTELERDEN İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ
A
a

Azerbaycan Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vilayat Valiyev ve beraberindeki heyetin, Eskişehir Teknik Üniversitesi (ESTÜ) eğitim ve araştırmada işbirlikleri başlatmak üzere ziyaret ettiği bildirildi.

Üniversiteden yapılan açıklamada, görüşmeye Rektör Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Gürsoy Arslan ve Prof. Dr. Alper Çabuk, Genel Sekreter Cengiz Kaçal ile Uluslarararası ilişkiler Birimi yöneticileri katıldığı kaydedildi. Görüşmede daha önce Rektör Döğeroğlu'nun Azerbaycan ziyaretinde ilk adımları atılan işbirliği için iki kurumun birbirini tanıma fırsatı elde ederek akademik ve araştırma alanında yürütülebilecek ortak çalışma konuları ele alındığı, görüşme sonunda Üniversitelerarası İşbirliği Protokolü ve Erasmus Hareketlilik Anlaşması imza töreni gerçekleştirildiği belirtildi. İmza töreni sonrasında her iki kurumun rektörleri liderliğindeki heyet, kurumlar arasında işbirliği fırsatlarını görüşmek üzere TEI Genel Müdürü Prof. Dr. Mahmut Akşit'i makamında ziyaret etti.
Her iki üniversitenin rektör ve rektör yardımcıları ile Mühendislik Fakültesi Dekanlığı ve Malzeme Bilimi ve Kimya Mühendisliği öğretim üyelerinin katılımıyla gerçekleşen toplantıda, ESTÜ Malzeme Bilimi ve Mühendisliğinin yapısı ve faaliyetleri tanıtıldıktan sonra bu alandaki ortak çalışma alanları belirlendi. Toplantıda Kimya Mühendisliği programı tanıtımını müteakiben, bu alanda gerçekleştirilecek ortak diploma programı için yol haritası belirlendi. AA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat