TEKNOLOJİYLE TARİHİN BİRLEŞTİĞİ YER

Gündem 21 Haziran 2022 15:25
Videoyu Aç TEKNOLOJİYLE TARİHİN BİRLEŞTİĞİ YER
A
a

Odunpazarı Belediyesi, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Eskişehir’e gelişinin 102’nci yılı nedeniyle Atatürk İle Bir Gün Müzesinde anma töreni düzenledi.

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’un katıldığı anma törenine, Başkan Kurt’un yanı sıra Emek Gençlik Merkezi öğrencileri ile eğitmenleri katıldı.  

Odunpazarı Belediyesi, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Eskişehir’e gelişinin 102’nci yılı nedeniyle anma töreni düzenledi. Anma Atatürk’ün 27 Ağustos 1920’de Eskişehir’e geldiğinde bir gece kaldığı ve Odunpazarı Belediyesi tarafından Atatürk İle Bir Gün Müzesine dönüştürülen Yeşil Efendi Konağı’nda gerçekleşti. Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’un katıldığı anma törenine, Başkan Kurt’un yanı sıra Emek Gençlik Merkezinden öğrenciler ve eğitmenler katıldı. Emek Gençlik Merkezinin tarih öğretmeni öğrencilere Atatürk’ün Eskişehir’e gelişleri, Ulusal Kurtuluş Mücadelesi, Eskişehir’in bu mücadeledeki yeri ve Atatürk’ün Yeşil Efendi Konağında geçirdiği 1 Gün ile ilgili bilgi verdi. Bu bilgilendirmenin ardından öğrenciler, Atatürk İle Bir Gün Müzesini gezdi. Teknoloji ve tarihin birleştiği ilk örneklerden biri olan Atatürk ile Bir Gün Müzesinde Kurtuluş Savaşı dönemine tanıklık etmiş askeri objeleri inceleyen öğrenciler, Atatürk’ün 1 gün konakladığı odada artırılmış gerçeklik programını kullanarak Atatürk ile fotoğraf çektirdi. Öğrencilerle bir araya gelen Başkan Kurt, öğrencilerle bir süre sohbet etti. Öğrencilerin talep ve isteklerini dinleyen Başkan Kurt, öğrencilerin bu taleplerini ilgili müdürlüklere iletti. HM 

ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir