Europen 09 2022 Desktop

TEMEL AMACINDAN SAPTI

Gündem 11 Eylül 2022 16:19
Videoyu Aç TEMEL AMACINDAN SAPTI
A
a

Saadet Partisi haftalık Pazar toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda konuşan SP İl Kadın Gençlik Kolları Başkanı Habibe Remle, eğitim sistemindeki sorunları gündeme getirdi.

Müfredat, içerik ve yöntem problemi olduğuna dikkat çeken Remle, “Bir medeniyet inşası ancak herkes için adalet ve özgürlüğü savunan, zamanı ve dünyayı iyi okuyan, sorgulayan, özgür düşünen, mesleki donanıma sahip ve bütün insanlığa faydalı olmayı ilke edinmiş nitelikli nesillerle yapılabilir. Dışarıdan ödünç alınmış parçalar ile sürekli değişikliklere maruz bırakılan eğitim sistemimiz ne yazık ki temel amaçlarından sapmış, adeta sistemsizliğin bir sistem haline geldiği yapıya bürünmüştür” şeklinde konuştu.
19 milyon öğrenci ve 1 milyon 600 bin öğretmenin yeni eğitim-öğretim dönemine başlayacağını hatırlatan Remle, “Türkiye, kendi sosyo-ekonomik paradigmalarına ve gelecek vizyonuna uygun, kendine has bir eğitim sistemini hak etmektedir. Ülkemizin, gençlerimizin, eğitimcilerimizin geleceği için tüm bu sorunların çözümü milli ve manevi değerlerinden taviz vermeden hizmet eden milli görüş kadroları Saadet Partimizdedir” ifadelerini kullandı.  HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat