TEMİZLİK İŞÇİLERİ AŞILANMALI!

Gündem 18 Nisan 2021 16:46
Videoyu Aç TEMİZLİK İŞÇİLERİ AŞILANMALI!
A
a

Belediyelerin temizlik işçilerinin halk sağlığını ilgilendiren bir iş yaptığını söyleyen DİSK Eskişehir Bölge Temsilcisi Günay Ayaz, “Çöplerin toplandığı alanda sağlığını direkt etkileyecek şeyler var. Bu yüzden bir an önce temizlik işçilerinin aşılanması gerekiyor” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
DİSK Eskişehir Bölge Temsilcisi Günay Ayaz, belediyelerin başta temizlik işçileri olmak üzere, belediye personelinin aşılanmasına yönelik açıklama yaptı. Temizlik işçilerinin halk sağlığını ilgilendiren bir iş yaptığına dikkat çeken Ayaz, temizlik biriminin belediyelerin en zor ve en sıkıntılı birim olduğunu ifade etti. Özellikle temizlik işçilerinin bir an önce aşılanması gerektiğini belirten Ayaz, “Genel olarak kent hayatında da çöplerin toplanması, katı atıkların toplanması, tıbbi atıkların toplanmasına kadar uzanan bir yelpazede yedi yirmi dört çalışan bir işçi grubumuz bizim. Bizim talebimiz de bir an önce temizlik işçileri başta olmak üzere belediye işçilerinin aşılanması ve bu öncelik grubuna alınması. Sonuç olarak özellikle temizlik işçileri de halk sağlığını ilgilendiren bir alanda çalışıyorlar ve çalıştıkları birimlerde ne dersek diyelim birlikte çalışmak durumunda kalıyorlar. Böyle bir durum da var. Bu yüzden bir an önce temizlik işçilerinin aşılanması gerekiyor. Hükümetin şu an açıkladığı program içerisinde bu yok ama bizler sendikalar olarak bazı itirazlarda bulunduk. Ama ne yazık ki aşılanmanın kendisinde de bir problem olduğu için, öğretmenlerin bile şu an tamamının aşılanmadığı diğer grupların aşılanmadığı bir durum var. Ama bir an önce aşılanma programının içine temizlik işçilerinin alınması gerektiğini düşünüyoruz. Bu konuda iktidarın bir an önce adım atmasını bekliyoruz” diye konuştu.

İKTİDARIN ADIM ATMASI GEREKİYOR
İktidarın temizlik işçilerinin aşılanmasına yönelik adım atması gerektiğini söyleyen Ayaz, “Çok sayıda işçi arkadaşımızla görüştüğümüzde ‘Biz ne zaman aşılanacağız?’ diye söyleniyor haklı olarak. Yaş grubuna göre çok az sayıda aşılanan var ama ya da sadece sağlık birimleri aşılandı belediyelerde. Hakikaten temizlik işçisi arkadaşlarımızın bu yönde talebi var. Biz halk sağlığını ilgilendiren bir iş yapıyoruz, çöpleri topluyoruz, katı atıkları topluyoruz. Bu direkt halkı ilgilendiren bir şey ve buradan ne çıktığı da belli değil. Çöplerin toplandığı alanda sağlığını direkt etkileyecek şeyler var. Bir an önce bu konuda adım atılması gerekiyor. Bu adımın atılması için de iktidarın çalışmaları hızlandırması lazım” şeklinde konuştu. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat