TEMİZLİKTEN TAVİZ VERİLMEMELİ!

Gündem 7 Ekim 2021 16:35
Videoyu Aç TEMİZLİKTEN TAVİZ VERİLMEMELİ!
A
a

Okullardaki temizlik personeli ihtiyacının giderilmesi gerektiğini söyleyen Eğitim Bir Sen Eskişehir Şube Başkanı İbrahim Akar, “Okullarımızın salgın şartlarında açık tutulması kararlılığı, personel ihtiyacı karşılanarak güçlendirilmeli, temizlik, güvenlik ve hijyen konusunda taviz verilmemelidir” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eğitim Bir Sen Eskişehir Şube Başkanı İbrahim Akar, okullardaki temizlik personeli ihtiyacına ilişkin açıklama yaptı. Okul bazlı ödenek tahsisi uygulamasına geçilmesi gerektiğine dikkat çeken Akar, “Eğitim-öğretimin nitelikli ve verimli bir şekilde, sağlıklı bir ortamda devam ettirilebilmesi, okulların açık tutulma hedefinin gerçekleşmesi için temizlik, güvenlik, bakım ve onarım gibi hizmetleri yürütecek personel ihtiyacının karşılanması kaçınılmazdır” diye konuştu.

İSTENMEYEN SONUÇLAR DOĞURUR
Eksik personelin istenmeyen sonuçlara neden olabileceğini belirten Akar konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Salgın sürecinde okulları açık tutmak, öğrenme kayıplarını tespit etmek, telafi eğitimleri düzenlemek gibi zor ve ağır birçok yükü omuzlamak durumunda kalan okul yönetimleri ve eğitimciler, destek hizmetleri personeli ihtiyacının karşılanamaması nedeniyle okulları eğitime hazır tutmak için büyük gayret göstermekte, sorunları çözmekte zorlanmaktadır. Okulların kendi kullanımlarına sunulmuş herhangi bir ödenekleri olmadığından personel açığı sorunu kalıcı olarak çözülememekte, her eğitim-öğretim yılının başında sorun kendini tekrar etmektedir. Bu sorunun kökten çözümü için okul bazlı ödenek tahsis edilmeli, personel dışı cari harcamaların yönetilmesi için ödeneklerin doğrudan okul yönetimleri tarafından kullanılması sağlanmalıdır.” HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat