TEPEBAŞI MECLİSİNDE BÜYÜK TARTIŞMA

Gündem 2 Haziran 2021 18:51
Videoyu Aç TEPEBAŞI MECLİSİNDE BÜYÜK TARTIŞMA
A
a

Salı günü gerçekleştirilen Tepebaşı Belediye meclisinde AK Partili meclis üyeleri ve CHP’li meclis üyeleri arasında tartışma yaşandı. Ayasofya imamının Atatürk’e hakaret etmesini kınamak isteyen CHP’li üyelerin sözleri üzerine AK Partili üyeler salonu terk etmek istedi. CHP’li meclis üyesi Hasan Hüseyin Bolat’ın Atatürk’e hakaretin kınanmasının engellenmesine tepki gösterince sözlü tartışma iyice büyüdü.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk


KONUYU ÇARPITIYORLAR            
CHP Tepebaşı İlçe Başkanı Atilay Dalgıç, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, CHP’li meclis üyesi Hasan Hüseyin Bolat’ın konuşmasının AK Partililer tarafından çarpıtıldığını ileri sürerek, “CHP’li meclis üyesi Hasan Hüseyin Bolat’ın kendilerine hakaret ettiğini söyleyip, en iyi bildikleri iş olan, saptırma ve mağduriyet yaratma taktiğini yine uygulamaya koydular.  Atatürk’e kafir diyen din görevlisini istifaya davet edemeyen AKP’lilerin, Atatürk’ü savunan Hasan Hüseyin Bolat’ı istifaya davet etmeleri, nerede durduklarını ve kimin yanında olmayı tercih etiklerini bir kez daha ortaya koşmuştur” dedi.

İSTİFASINI İSTİYORUZ                               
AK Parti Tepebaşı İlçe Başkanı Hakan Çizmelioğlu ve Tepebaşı Belediyesi meclis üyeleri belediye binası önünde açıklama yaptı. Başkan Çizmelioğlu, “Bu yapılan ahlaksızca ve hadsizce yapılan olayı, CHP meclis üyesi arkadaşların dahi özür dilemesine rağmen, hukukun her zaman savunucusu olduğunu, hukukun savunucusu olduğu kisvesi altına sığınan ilçe başkanı bu yaşanan olayı desteklediğini söylüyor. Ben buradan bu arkadaşımızın da maalesef ki esefle kınıyorum. Bu konu ile alakalı arkadaşlarımız Belediye Başkanı ile de görüşecek ve bir an önce istifasını istiyoruz” dedi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat