TEPEBAŞI’NA ÖDÜL

Gündem 10 Aralık 2021 15:50
Videoyu Aç TEPEBAŞI’NA ÖDÜL
A
a

Eskişehir'in merkez Tepebaşı Belediyesi, Melih Savaş Yaşam Köyü'nde uygulanan akıllı şehir projesi "REMOURBAN" ile Energy Globe Vakfı'ndan aldığı Ulusal Enerji Küresi Ödülü'nü kazanmanın mutluluğunu yaşıyor.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Energy Globe Vakfı bu yıl 22'ncisi verilen Ulusal Enerji Küresi Ödülü'ne Melih Savaş Yaşam Köyü'nde uygulanan akıllı şehir projesi "REMOURBAN" ile sahip olan Tepebaşı Belediyesi ödülü geçen hafta düzenlenen törenle aldı.
Yaşam Köyü'nde gençlerin, yaşlıların, engellilerin, Alzheimer hastalarının ve sanatseverlerin bir araya geldiği bir bölge oluşturduklarını ifade eden Ataç, şunları belirtti: "Tepebaşı Belediyesi, proje kapsamında Avrupa Komisyonu'ndan kazanılan 5 milyon avro hibe ile karbon salınımını azaltan 4 yüzde 100 elektrikli otobüs, 22 hibrit araç ve Paylaşımlı Bisiklet Sistemi'nde yer alan 30 bisiklet ile Tepebaşı halkına kamusal ulaşım ve servis hizmeti vermeyi sürdürüyor. Tepebaşı Belediyesi, elektrikli otobüs kullanan ilk belediyedir. Bu bizim prestij projemiz oldu ve projemiz ile iftihar ediyoruz. Türkiye'ye ilk kez bu ödülü getiren belediye olduk. Bu gurur tüm Eskişehir ve Türkiye'nin." AA


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir