Europen 09 2022 Desktop

TEPEBAŞI YARALARI SARIYOR...

Gündem 13 Şubat 2023 15:35
Videoyu Aç TEPEBAŞI YARALARI SARIYOR...
A
a

Tepebaşı Belediyesi, depremden en çok etkilenen illerden olan Gaziantep’in İslahiye ilçesine kurduğu aşevi ve yardım toplama çadırı ile depremzedelerin yaralarını sarmaya devam ediyor.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Tepebaşı Belediyesi, merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan ve 10 ilde büyük yıkıma yol açan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Gaziantep’in İslahiye ilçesinde aşevi ve hemen yanına da yardım toplama çadırını kurarak depremzedelerin yaralarını sarmayı sürdürüyor.  

HER GÜN KAHVALTI VE SICAK YEMEK
Depremin yaşandığı ilk gün İslahiye’de kurulan Tepebaşı Belediyesi Aşevi çadırında her gün kahvaltı ve sıcak yemek servisi devam ediyor. Depremzedeler çadıra gelerek gıda ihtiyacını karşılarken desteklerinden dolayı da Tepebaşı Belediyesine ve Eskişehir halkına teşekkürlerini iletiyor. 

BÖLGE HALKINDAN DA YARDIMA DESTEK
Tepebaşı Belediyesi Aşevi çadırının hemen yanına kurulan yardım toplama çadırından da yardımlar ulaştırılmaya devam ediyor. Eskişehir’den gönderilen yardımların dağıtıldığı çadıra, deprem bölgesindeki duyarlı vatandaşlar da sebze, meyve ve odun ocağı gibi çeşitli bağışlarda bulunuyor. İmece usulü ile toplanan yardımlar ile depremzedelerin ihtiyaçları karşılanıyor. 

KÖYLERE DAĞITIM
Öte yandan depremden dolayı büyük zarar gören ve yıkımların gerçekleştiği köylere de ulaşılıyor. Tepebaşı Belediyesi personeli, her gün köylere giderek ihtiyaçları belirleyip depremzedelere ulaştırıyor. Köylerde bulunan depremzedelere hem yemek hem de ihtiyaç malzemeleri konusunda yardımda bulunuluyor. 

SAAT 22.00’A KADAR HİZMET VERİLİYOR
Tepebaşı Belediyesi yetkilileri ise, yapılan yardımlardan ötürü Eskişehirlilere teşekkürlerini iletti. Yetkililer, deprem bölgesine çadır, uyku tulumu, kömür, hijyen paketi ve su gibi malzemeleri akşam saat 22.00’a kadar hizmet veren Nihal-İsmail Akçura Aşevi’ne bırakabileceklerini belirtti.  Yetkililere, 0 (222) 340 04 02 numaralı telefondan ve 444 44 26 numaralı Mavi Masa hattından ulaşılabiliyor. HM


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat