Tiyatro Şenliği için imzalar atıldı

Gündem 9 Aralık 2021 17:00
Videoyu Aç Tiyatro Şenliği için imzalar atıldı
A
a

Eskişehir Kent Konseyi’nin İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları paydaşlığında geleneksel olarak düzenlediği ve liseli gençlerin büyük bir heyecan ile beklediği “Eskişehir Liselerarası Tiyatro Şenliği” için ilk adım atıldı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

Kent Konseyinde düzenlenen protokol töreninde konuşan Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy, geçen dönemlerde şenliğe katılarak sahne tozunu yutmuş birçok gencin şu an konservatuarda öğrenim gördüğünü ya da tiyatro oyuncusu olduğunu ve bu durumdan büyük memnuniyet duyduklarını belirtti. Pandemi nedeniyle geçen sene yapamadığımız Şenliğin bu yıl 8’incisini düzenleyeceklerini anımsatan Akçasoy “Bugün ilk adımı İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarımız ile birlikte atıyoruz. Ben başta Büyükşehir Belediyemize, Kültür Sanat Çalışma Grubumuzun değerli üyelerine, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze, Eskişehir Şehir Tiyatrolarına, Tiyatro Şenliği’ne katılacak tüm okul müdürlerimize, öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve sanatseverlere şimdiden teşekkür ediyor, hayırlı olsun diyorum.”dedi. İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ramazan Okci ve Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni H.Tolga TÜMER de, bu anlamlı organizasyonda paydaş olarak yer aldıkları için mutluluk duyduklarını belirttiler.

Konuşmaların ardından “8. Eskişehir Liselerarası Tiyatro Şenliği Protokolü” Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ramazan Okci, Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmen V. H.Tolga Tümer ve Kültür Sanat Çalışma Grubu Başkanı Ali Kara tarafından imzalandı. HM

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir