Europen 09 2022 Desktop

TMMOB KARARI İDEOLOJİKTİR

Gündem 10 Mart 2023 15:33
Videoyu Aç TMMOB KARARI İDEOLOJİKTİR
A
a

İYİ Parti Milletvekili Arslan Kabukcuoğlu, Gezi olaylarının ardından TMMOB’un proje tasdikinin kaldırıldığını belirterek, “TMMOB proje tasdikinin iptali anlamsız bir karardır. Tasdik iptali, hükümetin ideolojik uygulamalarından biridir” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
HDP grubunun verdiği meclis araştırma önergesi üzerine partisi adına söz alan İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukcuoğlu,  yapı denetimi ile ilgili konuştu. Kabukcuoğlu, “TMMOB proje tasdiki 1960 yılından bu tarafa uygulanmaktaydı. Gezi olaylarından sonra, TMMOB’un proje tasdikinin kaldırılması, 12.07.2013 tarihinde resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. TMMOB proje tasdikinin iptali anlamsız bir karardır. Tasdik iptali, hükümetin ideolojik uygulamalarından biridir” dedi.

DÜNYADA BENZERİ YOK
Yapı denetiminin Gaziantep, Adana ve Hatay’da 2001 yılında, tüm Türkiye’de ise 2011 yılında başladığını hatırlatan Kabukcuoğlu, “Deprem yöresinde yapı denetimi 2001 yılında Hatay, Gaziantep, Adana’da; 2011’de ise tüm Türkiye’de başladı. Deprem bölgesinde tamamen proje dışına çıkartılmış binalar inşaa edildi. Yapı hiç yapı denetiminden geçmemiş, ruhsat almamış, daha sonra yapı denetiminden geçirilerek ruhsat verilmiş. Bu garabetin dünyada eşi benzeri bulunamaz. Sayın Cumhurbaşkanı, yıkılan binaların %98’inin deprem yönetmeliğinin yürürlüğe girdiği 1999 yılından önce yapıldığını ilan etmiştir. Bu dönemde TMMOB’un proje onayı bulunmaktaydı” ifadelerini kullandı. HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat