TOPRAK UMUT OLDU SIRA MUZAFFER’DE

Gündem 16 Aralık 2021 15:07
Videoyu Aç TOPRAK UMUT OLDU SIRA MUZAFFER’DE
A
a

Eskişehirli SMA Tip 1 hastası bir yaşındaki Muzaffer Kiraz’ın yurtdışında tedavi olabilmesi için başlayan seferberliğe destek veren Cumhuriyet Halk Partisi Eskişehir Milletvekilleri Utku Çakırözer ve Dr. Jale Nur Süllü, Muzaffer Bebeğin Babası İsmail Kiraz ve beraberindeki gönüllülerle Sağlık Bakan Yardımcısı Halil Eldemir’e SMA hastalarının sorunlarını ve ailelerinin taleplerini iletti.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Hastanede yoğun bakımda tedavisi devam eden Muzaffer bebek ve Türkiye’deki tüm SMA hastası bebekler için zamanın daraldığını söyleyen Cumhuriyet Hak Partisi Eskişehir Milletvekilleri Çakırözer ve Süllü, geçtiğimiz günlerde SMA Bilim Kurulu’nun toplantısında alınan evlilik öncesi SMA testinin zorunlu olması, yeni doğan takibinin yapılacak olması ve tedavi için oluşan seçeneklerin bilimsel yönleri ile değerlendirilmeye alınmasının gelecek için olumlu olduğunu vurgularken, zamanla yarışan bebekler için adımların atılması gerektiğini Sağlık Bakan Yardımcısı Eldemir’e ileterek “Muzaffer bebeğimiz ve SMA hastası evlatlarımız tedavilerini artık Türkiye’de de olabilmeli” dedi.
Muzaffer bebeğin babası İsmail Kiraz, Akköylüler Dernek Başkanı Mehmet Doğan, Toprak Bebeğin Kampanya gönüllülerinden Yüksek İnşaat Mühendisi İnci Şentuna ve Tepebaşı Belediyesi Meclis Üyesi Zehra Zeydan’ın, Sağlık Bakan Yardımcısına, ailelerin taleplerini aktardığı görüşmede Utku Çakırözer ve Dr. Jale Nur Süllü “Eskişehir’de Toprak bebeğimizin kampanyasını tamamlayarak tedavisi için yurtdışına gönderdik. Şimdi sırada Muzaffer bebeğimiz var. Türkiye’de tedavi olmayı bekleyen onlarca SMA hastası evladımızın ailesi ve gönüllüler yardım kampanyaları düzenliyor. Aileler bir yandan kampanyalarla tedavi parasını toplamaya çalışırken diğer yandan artan döviz kuru ile mücadele ediyor. Sağlık Bakanlığı gerekli adımı atana kadar hep birlikte bu kampanyalara destek olacağız. Umudumuz bakanlığın en kısa zamanda tedavinin Türkiye’de uygulanması için gerekli süreci başlatması.” dedi. HM


 
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir