Europen 09 2022 Desktop

TÖRE'YE TEŞEKKÜR ZİYARETİ

Gündem 29 Aralık 2022 16:11
Videoyu Aç TÖRE'YE TEŞEKKÜR ZİYARETİ
A
a

Odunpazarı Kent Konseyi ve Odunpazarı Kent Konseyi Emek Mahalle Meclisi, Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre’yi ziyaret etti.

Töre’nin makamında gerçekleşen ziyarete; Odunpazarı Kent Konseyi Başkanı İsmail Kumru, Odunpazarı Kent Konseyi Emek Mahalle Meclisi Başkanı Volkan Kurt’un yanı sıra Odunpazarı Kent Konseyi ve Emek Mahalle Meclisi Yürütme Kurulu Üyeleri de katıldı. Eskişehir'in Odunpazarı Bölgesinde bulunan ve en büyük mahallesi olan Emek Mahallesi’nde yaşanan lise sıkıntısının konuşulduğu ziyarette, Tarihi Odunpazarı Bölgesi’nde halen bir ilkokul olmadığı da vurgulandı. Ziyarette masaya yatırılan sorunlardan biri de okullarda çevre düzenlemesi ve temizlik gibi konularda belediyelerle iş birliği yapılmaması oldu. 

ANADOLU LİSESİ YAPILACAK
Ziyaret sırasında konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, çalışmaların devam ettiğini söyledi.  Belediyenin imkânlarına karşı olmadıklarını vurgulayan Töre, 2023 yatırım programı kapsamında Emek Mahallesi’ne içinde 32 derslik bulunan bir Anadolu Lisesi'nin yapılacağını kaydetti. Eskişehir'de 220 okulun tuvaletlerinin yenilendiğini ifade eden Töre, 5000 çocuğa ise yemek verildiğini dile getirdi. Töre, çocukların okullarda en iyi eğitimi almalarını istediklerini de sözlerine ekledi. Ziyaret sırasında konuşulan sorunların çözümlerinin takipçisi olacaklarını belirten Kumru ve Kurt, konuk severliği için Pervin Töre’ye teşekkür etti. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat