Europen 09 2022 Desktop

TRAFİĞE KAPATILMASI YERİNDE BİR KARAR

Gündem 28 Eylül 2022 14:31
Videoyu Aç TRAFİĞE KAPATILMASI YERİNDE BİR KARAR
A
a

Cumhuriyet Halk Partisi Eskişehir Milletvekili Dr. Jale Nur Süllü, Odunpazarı’nda UKOME kararıyla gündüz saatlerinde trafiğe kapatılan Zeytinoğlu Caddesi esnafıyla bir araya gelerek sohbet etti.

UKOME kararı ile gün içi saatlerde araç trafiğine kapatılan Zeytinoğlu Caddesi esnafının karara ilişkin endişelerini dinleyen CHP Eskişehir Milletvekili Süllü, geçmişte İki Eylül Caddesi ve İsmet İnönü Caddesi esnafının da benzer kaygılar yaşadığını hatırlatarak şunları söyledi: “Hafif raylı sistem nedeniyle İki Eylül ve İsmet İnönü Caddesi’nin trafiğe kapatılarak yayalaştırılması konusu gündeme gelmişti. Esnaf, ticaretlerinin olumsuz etkileneceği yönünde büyük tepki göstererek karşı çıkmıştı. O zaman da biz, tam tersine yayalaştırılan bölgelerde ticaretin çok daha canlı olacağını söylemiştik. Zaman, bu kararın haklılığını ortaya koydu” dedi.
“Bugün o caddeler trafiğe açılacak olsa, ilk başta esnafımız karşı çıkar. Hatırlayalım, İki Eylül ve İsmet İnönü Caddesi’nde nasıl bir trafik karmaşası vardı” diyen Süllü, “Karşıdan karşıya geçilemiyordu; her yer lastik tekerlekli araçların işgali altındaydı. Odunpazarı bölgesinde de büyük bir karmaşa vardı; araçlardan yürünemiyordu. Arabadan inmek için bile, iki dakika aracınızla duramıyordunuz. Yayalaştırma sonrası nasıl İki Eylül ve İsmet İnönü Caddesi’nde vatandaşlarımız rahatça yürüyüp, alışveriş edebiliyorsa, nasıl ticaret daha da canlandıysa Odunpazarı’nda da aynısı olacak” dedi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat