Europen 09 2022 Desktop

TÜM MESAİMİZ YARDIM İÇİN

Gündem 9 Şubat 2023 16:35
Videoyu Aç TÜM MESAİMİZ YARDIM İÇİN
A
a

ETO Başkanı Metin Güler, üyelerin desteğiyle şu ana dek 10 tır ayni yardım ve 1 kamyon medikal malzemeyi deprem bölgesine gönderdiklerini belirterek, ayni yardım ve nakdi yardım çalışmalarının süratle devam ettiğini söyledi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
ETO olarak üyelerin desteğiyle şu ana kadar 10 tır ayni yardım ve 1 kamyon medikal malzemenin deprem bölgesine gönderildiğini belirten Güler; “Üyelerimizin desteğiyle deprem felaketinin etkilerinin çok yoğun olarak hissedildiği Kahramanmaraş’ın ilçesi Üngüt’e, Hatay ve ilçeleri olan Kırıkhan ve Antakya’ya 2 tır su, 2 tır ekmek, 2 tır tam teşekküllü konteynır ev ve 1 kamyon medikal malzeme gönderdik. Bunun yanı sıra bakliyat, kuru gıda, bisküvi, soba, elektrikli ısıtıcı, kömür, battaniye, temizlik malzemelerinin yer aldığı 4 tır ihtiyaç malzemesi de ulaştırdık” dedi. 

2 BİN BATTANİYE 
Ayni yardım çalışmalarının devam ettiğini ve üyelerin yardımlarını 09:30 ve 19:00 saatleri arasında Eskişehir Fuar Kongre Merkezi’nde topladıklarını belirten ETO Başkanı Metin Güler, “Oda olarak sadece deprem yardımlarına odaklanmış durumdayız ve ayni yardım çalışmalarımızı süratle devam ettiriyoruz. Eskişehir’de bir tekstil firmamız tüm imalatını durdurarak siparişini verdiğimiz 2 bin battaniyenin üretimini yapıyor ve her parti üretimi bölgeye sevk ediyoruz. Bölgedeki vatandaşlarımıza yardım etmek için herkesin desteğine ihtiyacımız var. Çünkü yaşanan facianın boyutu çok büyük” diye konuştu.

DAHA ÇOK DESTEĞE İHTİYAÇ VAR
Ayni yardım sağlayan ve nakdi yardımda bulunan üyelere teşekkür eden ETO Başkanı Metin Güler, “Üyelerimizin deprem için topladığı nakdi yardım tutarı 1.6 milyon liraya ulaştı. Ancak bu rakamın daha da artacağını umut ediyoruz. Çünkü herkesin elinden geldiğince destek olması gereken bir dönemden geçiyoruz. Üyelerimiz nakdi yardımlarını ESK.TIC.ODASI EGT.VESOS.H.VAK isimli TR 08 0001 5001 5800 7285 0044 75 nolu IBAN hesabına ulaştırabilirler” diye konuştu.  HM

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat