Europen 09 2022 Desktop

TÜM YATIRIMLAR DURDURULMALI

Gündem 20 Şubat 2023 16:16
Videoyu Aç TÜM YATIRIMLAR DURDURULMALI
A
a

MHP Eskişehir İl Başkanı İsmail Candemir, olası bir depremde yıkımların ve kayıpların önüne geçilmesi adına acilen çalışma yapılması gerektiğini belirtti. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin TMMOB’a bağlı İnşaat Mühendisleri Odası ile yaptığı protokole dikkat çeken Candemir, bu protokole herkesin destek vermesini gerektiğini ifade etti.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
“HEPİMİZ DESTEK VERMELİYİZ”
Yapı stokunun bir an önce tespit edilmesinin önemine değinen Candemir, “Eskişehir’in depreme hazır hale getirilmesi, Eskişehir zemininin sıkıntılı olduğu özellikle şehir merkezinin ana arterlerinin çok büyük bir sıkıntıya maruz kalabileceğini, yapı stokunun eski olduğu, bunların gözden geçirilmesi gerektiği ama düne dönmenin anlamı yok. Bugün Büyükşehir Belediye Başkanımız,İnşaat Mühendisleri Odası ile bir protokol imzaladılar. İnşallah en yakın zamanda 22 bin binanın kontrolü yapılacak. Burada buna destek vermeliyiz. Bence yerel yönetimler tüm yatırımlarını durdurmalı, tüm kaynaklarını, enerjilerini depreme hazırlık ve bu tip binaların yeniden elden geçirilmesi gereğinin yapılması konusunda ön almalı. Buna da hepimiz destek vermeliyiz” diye konuştu.

“DEPREME HAZIR DEĞİLİZ”
“Gün siyaset yapılacak gün değil” diyen Candemir, “Dünü tartışmaya başlarsak inanın bugünü de geçiririz. Kimi uzmanların söylediğine göre deprem üç yıl ya da 23 yıl ya da buğun de olabilir yarın da olabilir. Eskişehir’de de böyle bir felaket bekleniyor. Hazır mıyız, değiliz. Bugün ne yapabiliriz?Herkes taşın altına elini koyabilmeli. Çünkü gerçekten çok büyük bir acı yaşıyoruz. Ne uyuyabiliyoruz ne doğru düzgün yiyebiliyoruz.Normalleşemeyiz. Çünkü biz daha 1999 depreminin psikolojisini üzerimizden atamadık. Bu çok acı bir şey. O yüzden bugün bir ve beraber olma günü. Geçmişte biz onu demiştik, siz şunu yapmıştınız bu tartışmalara girmeden bundan sonrası için en kısa zamanda Eskişehir için ne yapabiliriz bunları yapmalıyız. Burada belediyeler üzerine düşeni yapmalı, merkezi yönetim yapmalı, STK’lar yapmalı, tüm siyasi partiler her türlü desteği bu konuda vermeli ve takipçisi olmalıyız. Gün siyaset yapılacak gün değil” şeklinde konuştu.  HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat