TÜNELİN UCU GÖRÜNDÜ

Gündem 17 Temmuz 2022 16:33
Videoyu Aç TÜNELİN UCU GÖRÜNDÜ
A
a

Osmaneli-Bursa-Bandırma-Balıkesir Hızlı Tren Hattı T04 Tüneli Işık Görme Töreni Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun katımı ile gerçekleşti. Bakan Karaismailoğlu, “Yüksek hızlı trenlerle; Ankara-Bursa ve Bursa-İstanbul arasındaki demiryolu seyahati, kesintisiz, hızlı ve konforlu bir şekilde yaklaşık 2 saat 15 dakika olacak.” dedi.


Yapım çalışmasına 22 Kasım 2021 yılında başlanan Osmaneli-Bursa-Bandırma-Balıkesir Hızlı Tren Hattı T04 Tüneli’nde sona gelindi.  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun katılımı ile T04 Tüneli’nde Işık Görme Töreni düzenlendi.  Törende konuşma gerçekleştiren Bakan Karaismailoğlu şöyle konuştu: “Güney Marmara Hattı’nın önemli demiryolu projesi olan; Osmaneli - Yenişehir - Bursa-Balıkesir Hızlı Tren projemizin yapımına hızla devam ediyoruz. 24 milyar liralık hızlı tren projemiz,201 kilometre uzunluğunda 56 kilometrelik Bursa-Yenişehir bölümünde fiziki ilerlememiz %84 e ulaşırken, altyapı çalışmalarımıza devam ediyoruz. 95 kilometrelik Balıkesir-Bursa bölümü ile birlikte, 50 kilometrelik Yenişehir-Osmaneli bölümünde ise proje çalışmaları tamamlandı.

 Bursa-Yenişehir-Osmaneli bölümünün üst yapı ve Elektromekanik işleri ile Yenişehir-Osmaneli kesiminin altyapı işleri hızlı bir şekilde ilerliyor. Projemiz tamamlandığında, yüksek hızlı trenlerle; Ankara-Bursa ve Bursa-İstanbul arasındaki demiryolu seyahati, kesintisiz, hızlı ve konforlu bir şekilde yaklaşık 2 saat 15 dakika olacak.  Balıkesir Bursa-Yenişehir-Osmaneli Hızlı Tren Hattı üzerinde; 7 adet gar,  istasyon Toplam uzunluğu 16,5 kilometre olan 13 tünel, Toplam 8 kilometrelik olan 11 kaçış tüneli, 1 kilometrelik olan 5 aç-kapa tüneli, Toplam uzunluğu 4 kilometre olan 28 adet demiryolu köprüsü, Yine toplam uzunluğu 4  kilometre olan 4 viyadük ve Toplam uzunluğu 1,5 kilometre olan 66 altgeçit ile birlikte,155 adet menfez imalatı yapılacak.   Bursa, Bilecik ve Balıkesir’i hızlı demiryolu ağına entegre ettiğimiz bu projemize, 22 Kasım 2021 tarihinde başladık. Hızlı tren hattı Gürsu, Yenişehir güzergâhını takip ederek Osmaneli mevkiinde yapılacak üçlü hat ile Ankara-İstanbul YHT hattına bağlanacak.” HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat