TURHAN TEŞKİLATI BİRİNCİ YAŞINI KUTLADI

Gündem 3 Temmuz 2022 17:32
Videoyu Aç TURHAN TEŞKİLATI BİRİNCİ YAŞINI KUTLADI
A
a

Turhan Teşkilatı, kuruluşunun 1. yılını Millet Bahçesi de kutladı. Kutlama etkinlikleri kapsamında kan bağışını teşvik amacıyla farkındalık oluşturuldu.

Millet Bahçesi’nde Çadır kuran Kızılay da vatandaşlardan kan topladı. Etkinliğe vatandaşlar ise yoğun ilgi gösterdi. Kutlamalara, Gelecek Partisi İl Başkanı Mahir Sayın Büyük Birlik Partisi MKYK üyesi ve Elektrikçiler Odası Başkanı Ahmet Namık Akdoğan da katıldı. 29 Haziran 2021 yılında kurulduklarını kaydeden Turhan Teşkilatı Genel Başkanı Neslihan Yörükoğlu, Türkiye genelinde 62 ilde teşkilatlanmalarını tamamladıklarını belirtti.
Amaçlarının dünyadaki tüm Türkleri yan yana getirmek olduğunu dile getiren Yürüksoy, “Dünyada 300 milyon Türk var. İnsanları önce insan olarak görüyoruz. Geldiğimiz noktada iyi işlere imza attığımızı düşünüyorum. Allah vatanımıza milletimize Türklüğe iyi şeyler yapabilmesi nasip etsin. Kan bağışı en önemli vatandaşlık görevlerinden biri Turhan Teşkilatı olarak istedik ki bu iş sadece eğlencede kalmasın Kızılay’da katkımız olsun istedik. Burada hem 1. Yılımızı kutluyoruz hem de Kızılay ile birlikte kan bağışı etkinliği düzenliyoruz. Bu kan bağışının sloganı da ‘Muhtaç olduğun kudret asil kanında mevcuttur’ şeklinde belirledik. Bu konu da örnek oluruz diye düşünüyoruz” şeklinde konuştu. HM

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat