Türk Dünyası Vakfı’ndan 'parktaki yoga' etkinliği hakkında açıklama

Gündem 30 Mayıs 2022 11:19
Videoyu Aç Türk Dünyası Vakfı’ndan 'parktaki yoga' etkinliği hakkında açıklama
A
a

Eskişehir’de Dede Korkut Parkı'nda yoga yapan grubun görevlilerce uyarılmasıyla ilgili Eskişehir Valiliğinin sosyal medya hesabından Türk Dünyası Vakfı’nın açıklaması paylaşıldı.

Alınan bilgiye göre, dün sabah saatlerinde Sümer Mahallesi’nde bulunan Türk Dünyası Vakfı sorumluluğundaki Dede Korkut Parkı’nda yoga yapan grup, yere serilen matların çimenlere zarar verdiği gerekçesiyle görevliler tarafından uyarıldı. Bunun üzerine görevlilerle grup arasında tartışma çıktı. Olayla ilgili Eskişehir Valiliğinin sosyal medya hesabı üzerinden Türk Dünyası Vakfı’nın açıklaması paylaşıldı.

“Halihazırda Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü parkımızda planlı sportif faaliyetler yürütmektedir”
Konuyla alakalı olarak valiliğin sosyal medya hesabından paylaşılan açıklamada, “Ziyaretçilerimizden gelen şikayetler ve fırsat eşitliği ilkesi doğrultusunda, park içerisindeki toplu etkinliklerde önceden izin alınması gerekmektedir. Halihazırda Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü parkımızda planlı sportif faaliyetler yürütmektedir. Diğer kurum ve kuruluşların parkımızda sportif faaliyet talepleri de değerlendirilmektedir. Bu sebeple mevcut uygulamanın halkımızın parkımızdan daha fazla ve eşit bir şekilde istifade etmesi amacı ile düzenlenmiş olduğunu, izinsiz etkinlikle ilgili olarak izinsiz ve gizli çekim ile yapılan bu ‘haber’in gerçekleri yansıtmadığını; bu haliyle hukuki süreçlere zemin hazırladığını kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz” ifadelerine yer verildi. İHA

ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir