TÜRKİYE’NİN GURUR SERGİSİ ESKİŞEHİR’DE

Gündem 8 Haziran 2022 15:11
Videoyu Aç TÜRKİYE’NİN GURUR SERGİSİ ESKİŞEHİR’DE
A
a

Diyalog +11, Uluslararası Seramik Akademisi Türk Üyeler Sergisi, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Kent Müzeleri Kompleksi’nde düzenlenen törenle açıldı.

Eskişehir, sanata ve sanatçılara ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Prof. Dr. Zehra Çobanlı ve Doç. Elif Aydoğdu Ağatekin'in organizasyonunu üstlendiği, Diyalog +11,  Uluslararası Seramik Akademisi Türk Üyeler Sergisi yapılan açılışla sanatseverlerle buluştu. Açılışa Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları, belediye bürokratları ile çok sayıda sanatsever katıldı.
Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce ise konuşmasında, “Büyükşehir Belediyesi olarak böylesi özel bir sergiye ev sahipliği yapmaktan çok mutluyuz. Uluslararası Seramik Akademisi’ne kabul edilen 11 seramik sanatçımızla gurur duyuyoruz. Bu akademiye üye olmak gerçekten kolay değil ve büyük bir başarı. Ülkemizi temsil eden sanatçılarımızı kutluyorum ve bu güzel sergiyi bizlerle buluşturanlara teşekkür ediyorum” diye konuştu. Konuşmalar sonrası protokol ve davetliler sergiyi birlikte gezdiler. Açılışı yapılan Diyalog +11,  Uluslararası Seramik Akademisi Türk Üyeler Sergisi, Odunpazarı’nda bulunan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Kent Müzeleri Kompleksi’nde 17 Temmuz’a kadar ziyaret edilebilecek. HM
 
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir