Europen 09 2022 Desktop

UCUZ DEĞİL GÜVENLİ YAPI

Gündem 24 Şubat 2023 16:00
Videoyu Aç UCUZ DEĞİL GÜVENLİ YAPI
A
a

İYİ Parti İl Başkanlığı Disiplin Kurulu Üyesi Yaşar Çorapsız, yaşanan deprem felaketinin ardından Eskişehir’de yapılması gerekenler ile ilgili hazırladıkları çalışmayı açıkladı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Çorapsız, mimarlara, inşaat mühendislerine, belediyelere ve Bakanlığa seslenerek, “Şu anda ucuz yapıdan önce güvenli yapılar oluşturmamız gerekir” dedi.

KENTSEL DÖNÜŞÜME BAŞLANMALI
Risksiz rezerv alanları ile ilgili olarak, Kocakır rezerv alanı projesi’ni bir an önce gündemine alacak çalışmalara başlanması gerektiğini ifade eden Çorapsız, belediyelerin de sorumluluk alanlarındaki risksiz yerleşim alanlarını bir an önce belirlemesi gerektiğini söyledi. Konut stoğu konusunda da konuşan Çorapsız, yapılması gerekenleri şöyle sıraladı:  “İlimizde TOKİ projelerinden başlanmış olanlar bir an önce bitirilmeli programa alınanlarında bir an önce başlanarak sonlandırılması.  Gündoğdu 1 ve Gündoğdu 2 kentsel dönüşüm alanlarına bir an önce başlanması. Karapınar ve Küçük Sanayi Sitesi Kentsel Dönüşüm Projesi’nin sorunlarının giderilerek bir an önce başlanılması. İlimiz imar planında 2 kata ruhsatlı alanların zemin yapısı durumuna göre gerekli plan tadilatı yapılarak kat artırımına gidilmesi.” Çorapsız ayrıca depreme maruz kalan 11 ilin de aksayan durumları dikkate alınarak Eskişehir’in komşu illeriyle korrdineli bir şekilde çaşılması ve güncellenmesi gerektiğini söyledi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat