ÜLKÜ OCAKLARI’NDAN GENÇLİK ŞÖLENİ

Gündem 20 Aralık 2021 13:05
Videoyu Aç ÜLKÜ OCAKLARI’NDAN GENÇLİK ŞÖLENİ
A
a

Eskişehir Ülkü Ocakları tarafından gençlik şöleni düzenlendi. Yoğun katılımın olduğu etkinlikte gençler unutulmaz bir gece yaşadı. Eskişehir Ülkü Ocakları gençler için unutulmaz bir etkinliğe imza attı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Porsuk Kapalı Spor Salonunda gerçekleşen etkinliğe Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Ahmet Yiğit yıldırım, MHP Eskişehir Milletvekili Metin Nurullah Sazak, Çifteler Belediye Başkanı Kadir Bıyık, MHP İl Başkanı İsmail Candemir, Eskişehir Ülkü Ocakları Başkanı Kazım Aksoy başta olmak üzere, aileler ve gençler katılım gösterdi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan etkinlik açılış konuşmaları ile devam etti.  Etkinlikte Mehteran gösterisinin ardından, Grup Göktürkler, Osman Öztunç ve Ali Kınık sahne aldı. Gençler sanatçıların seslendirdiği birbirinden özel eserlere eşlik ederek keyifli bir vakit geçirdi. Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Ahmet Yiğit yıldırım etkinlikte yer almaktan mutluluk duyduğunu belirterek, gençliğin milletin en önemli hazinesi olduğuna vurgu yaptı. Yıldırım, “Genç arkadaşlarımızın, ülküdaşlarımızın salonu tıklım tıklım doldurduğunu gördük. Tabii ki çok mutluluk verici bir hadise… Türkiye’nin neresine gitsek aynı manzarayla karşılaşıyoruz. Çok güzel etkinliklerimiz, konuşmalarımız ve konserlerimizle beraber gençliğimize önemli mesajlar verildi. Her zaman söylüyoruz; gençlik bir milletin en önemli hazinesidir. Türk milletinin hazinesi de ülkücü Türk gençliğidir. En anlamlı şekilde yetişerek devletlerine hizmet etmek için salonlarımızda, eğitimlerimizde mücadelesini devam ettiriyor. Tabii anlamlı bir durumda bugün ailelerinin çocuklarını ocağa teslim etmesi ne kadar doğru yolda olduğumuzu bizlere bir kez daha gösteriyor. Bugün Avrupa’nın Amerika’nın yani ne kadar Türk-İslam düşmanı varsa gerçekten mazlum milletleri sömüren kapitalist, emperyalist devletleri varsa ülkü ocaklarını düşman olarak görmesi bizlerin ne kadar doğru yolda gösteriyor. İnşallah bu ocaklarımız yetişen arkadaşlarımız 2023’te ve sonrasında Türkiye’yi güçlendirecek ve ileriye taşıyacak kadroları yetiştirmeye devam ettirmektedir. Bugün ziyadesiyle dosta güven düşmana korku veren bir görüntü veren bir görüntü vardı. Gençlerimiz salonu hınca hınç doldurarak ülkü ocaklarının varlığını burada en güçlü şekilde hissettirdi” dedi.
Yıldırım ayrıca Türk Devletleri Teşkilatı ile ilgili atılan adımı değerlendirerek, “Yıllardır ülkü ocaklarının, ülkücü gençliğinin haylini kurduğu turan davasına, turan ülküsüne çok büyük bir adım atıldı. Türk Devletleri Teşkilatının kurulması, bir araya gelmesi hem Türk Devleri adına hem Türkiye adına çok büyük bir stratejik hamle oldu. Türkiye Devletleri Teşkilatının kurulmasıyla belki de Avrupa Birliği’nin katbekat üzerinde büyük bir güç doğacağını şimdiden görebiliyoruz. Ülkü ocaklarında yetişen gençlerimiz bunların hayaliyle büyüdüler. Bugün bunların gerçekleşiyor olmasını görmekten gerçekten bizleri çok mutlu ediyor” ifadelerini kullandı. 


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir