UMRE ADAYLARI ÇARESİZ

Gündem 1 Mart 2023 12:30
Videoyu Aç UMRE ADAYLARI ÇARESİZ
A
a

Eskişehir’de umre adayları geçtiğimiz günlerde kendilerini dolandırdığı iddiasıyla anlaştıkları firmanın önünde bir araya gelerek tepki göstermişti. Mağduriyet yaşayan onlarca kişi sorunun çözümü için söz konusu firmanın önünde bekleyişlerini sürdürüyor.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir geçtiğimiz günlerde umrecilerin dolandırıldığı iddiasıyla sarsıldı. Kent’te umreye gitmek için anlaştıkları turizm şirketinin kendilerini dolandırdığını iddia eden yaklaşık 200 kişi firma önünde bir araya gelerek tepki gösterdi. Ellerindeki dekontları gösteren mağdurlar, duruma adeta isyan etti. Onlarca Umre adayı sorunun çözümü için söz konusu firmanın önünde bekleyişlerini sürdürüyor. Firma yetkilileri umre adaylarının parasının kısa süre içerisinde ödeneceğini, umreye gitmek isteyenlerin de yine gönderileceğini ifade ederken, umre adayları ise bu sözlere inanmıyor. Umre adayları sorunun bir an evvel çözülmesini isterken, çaresizce bekleyişlerini sürdürüyor.

Yüzlerce insanın biriktirdiği paralar gitti
Nedim Çekim, “Beni gelinim kanser hastası. Gönlünde umreye gitmek vardı. Götürdük Ocak ayında paramızı yatırdık. Şu gün gideceğiz, bugün gideceğiz derken, bizi oyaladılar. Benim Paralar gitti şimdi, yüzlerce insanın biriktirdiği paralar gitti, dolandırıldılar.”

Söyleyecek bir şey bulamıyorum

Gürsan Vural, “Biz mağdur olduk. Bunu önlemek için bize firmanın yapacağı şu: Götüremiyorsak verisin parasını, başka bir şey talep etmiyoruz. 2019 senesinde ben bu firmayla gittim, güven duydum. Böyle bir şey yaşanacağına ihtimal vermiyordum ama yaşandı. Söyleyecek bir şey bulamıyorum.”

Gideceğiz diye çok para harcadık

Mustafa Altuntaş, “2020 yılında 25 bin lira verdik, götürmediler. Gideceğiz diye çok para harcadık, hazırlık yaptık, gidemedik. Üzgünüz!”

Bizi dolandırmışlar

Hüseyin Sarı, “2020’nin 10. Ayında para yatırdık. Pandemi dolayısıyla gidemedik. Ondan sonra da bekledik. Şu tarih, bu tarih derken hep bizi salladılar. Meğer bizi dolandırmışlar.”
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat