UMUDUMUZU KAYBETMEMELİYİZ

Gündem 12 Aralık 2021 15:45
Videoyu Aç UMUDUMUZU KAYBETMEMELİYİZ
A
a

Odunpazarı Belediyesi, sanat, kültür ve sosyal yaşama dair örnek çalışmalarına devam ediyor.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Elde edilecek gelirin SMA’lı Muzaffer bebek için bağışlanacağı, Halime Gezek’in eserlerinden oluşan “Yarına Umutla” resim sergisi Odunpazarı tarihi bölgede bulunan Ahşap Eserler Müzesi’nde açıldı.
Odunpazarı tarihi bölgede bulunan Ahşap Eserler Müzesi’nde 2018 yılında lenf kanseri nedeni ile kaybettiği oğlunun özlemi ve sevdasını resimlerle yansıtan Halime Gezek’in eserlerinden oluşan serginin açılışına Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, başkan yardımcıları, daire müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Odunpazarı Belediyesi ile Kardeş Şehir ilişkileri nedeniyle Eskişehir’de bulunan Lefke Belediye Başkanı Aziz Kaya ve Mehmetçik Belediye Başkanı Cemil Sarıçizmeli’nin de katıldığı serginin açılış töreninde konuşan Halime Gezek, başta Başkan Kurt olmak üzere, kendisini yalnız bırakmayan herkese teşekkür etti.

“MUTLAKA AYDINLIK VARDIR”
Başkan Kurt yaptığı konuşmada, açılışını gerçekleştirdiği sergide Türk halkının ve köylüsünün sanat ve umutla ilişkini somut ilişkisine şahit olduğunu söyleyerek, “En umutsuz anında bile sanata sarılabilen, sanattan bir şeyler yaratabilen bir toplumuz. Onun için umudumuzu asla kaybetmememiz gerekli. Karanlık günlerin sonunda mutlaka aydınlık günler vardır” dedi. Serginin sonunda elde edilecek gelirin, SMA hastası Muzaffer bebeğin tedavisi için bağışlanacağını ifade eden Başkan Kurt, “Bu serginin sonunda elde edilecek geliri Muzaffer bebeğe adamak Türkiye Cumhuriyeti’nin başka bir ayıbını ortaya çıkarıyor. Dünyanın kıskandığı, ama bin tane SMA’lı bebeği tedavi edemeyen ve tedavisini hayırseverlere bırakan bir ülkedeyiz. Bu durumun hesabı sorulmalıdır.  

SAĞLIK SİSTEMİ DEĞİŞMELİDİR
Her gün farklı şehirlerden SMA’lı çocuklarımız için destek çağrılarını duyuyoruz. Hükümet, bu çağrılara kayıtsız kalıyor. İşte bu yüzden, Türkiye’de sağlık sisteminin değişmesi gereklidir. Sağlık sisteminin değişmesi için de tek adam rejiminin değişmesi gereklidir. Tek adam rejimi değişmediği takdirde bu sıkıntıları yaşamaya devam edeceğiz” dedi. HM 
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir