Europen 09 2022 Desktop

UMUTLU YARINLAR İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Gündem 8 Mart 2023 16:21
Videoyu Aç UMUTLU YARINLAR İÇİN ÇALIŞIYORUZ
A
a

8 Mart Dünya Kadınlar Günü, Sivrihisar Belediyesi tarafından düzenlenen programla kutlandı. Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü kadınların gününü kutlayarak “Kadınlarımız toplumumuzun en etkili, yönlendirici, birleştirici ve koruyucu unsurudur.” dedi.

Sivrihisar ilçesindeki mesire alanında gerçekleşen programa deprem felaketi sebebiyle Sivrihisar’a yerleşen depremzede kadınlar ve aileleri katıldı. Programda ikramlar eşliğinde hoş sohbetler edilirken, çocukların gözdesi temsili Nasreddin Hoca oldu. Çocuklar ayrıca müzik eşliğinde palyaço ve masal karakterleri ile birlikte eğlendiler. 
Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü kadınların toplum içerisindeki önemine dikkat çekerek, geleceğin mimarlarının kadınlar olduğunu vurguladı. Yüzügüllü  “Bizleri dünyaya getiren, büyütüp yetiştiren, eğiten, sevgisini esirgemeyen kadınlarımız toplumumuzun en etkili, yönlendirici, birleştirici ve koruyucu unsurudur.  Aydın, umutlu, sağlıklı yarınlar ancak kadınlarımızın desteği ile mümkün olabilir. Her gönüle merhamet tohumlarını eken, her adımıyla dünyayı güzelleştiren, geleceğimizin mimarları kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü tebrik ederim. Bu vesile ile yaşadığımız deprem felaketinde hayatını kaybeden annelerimize ve kadınlarımıza yüce Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar niyaz ediyorum. Acılarımızı paylaşarak, yaralarımızı el ele vererek saracağız inşallah” dedi. HM


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat