ÜRETİCİ BU KADAR ZULÜM GÖRMEDİ

Gündem 31 Temmuz 2022 14:45
Videoyu Aç ÜRETİCİ BU KADAR ZULÜM GÖRMEDİ
A
a

Saadet Partisi (SP) İl Divan Toplantısı’nda konuşan SP Genel Başkan Yardımcısı Tacettin Çetinkaya, Eskişehir’in sanayisinin ‘Milli Görüş’ ile başladığını söyledi. Pancar üretimine de değinen Çetinkaya, “Pancar üreticisi bugüne kadar böyle bir zulüm görmedi” dedi.

SANAYİLEŞME BİZİMLE BAŞLADI
Saadet Partisi İl Divan Toplantısı, Taşbaşı Kırmızı Salon’da gerçekleşti. Toplantıya SP İl Teşkilatının yanı sıra SP Genel Başkan Yardımcısı Tacettin Çetinkaya ve Araklı Belediye eski Başkanı Ümit Çebi de katıldı. Tahıl ve gıda krizi konusunu gündemine alan Çetinkaya, Eskişehir’in sanayi ve tarım kenti olduğuna dikkat çekerek, “1974’te ağır sanayi hamlesi gerçekleşirken birinci prensip İstanbul ve Marmara bölgesindeki yatırımlara teşvik verilmeyecekti. Teşvik almak isteyene de ‘Anadolu’da nerede isterlerse biz onlara teşvik vereceğiz’ denildikten sonra Vehbi Koç geldi, burada Arçelik fabrikasını açtı. Genel Başkanımız Temel Bey de o zaman teşvikler genel müdürüydü. Aynı zamanda Bozüyük’teki sanayileşme de o dönemin mahsulüydü. Eskişehir’in sanayileşmesi Milli Görüş ile başladı. Eskişehir’in tarımda kazanması da bugünkü Milli Görüş’ün partisi olan Saadet Partisi’yle daha sonra Refah Partisi’yle devam etti” ifadelerini kullandı.

ZARARI ÜLKEMİZ ÇEKTİ
Pancar üretimiyle ilgili konuşan Çetinkaya, “Eskişehir pancar eken ve pancar üretimi yapan bir ilimiz. Şeker Fabrikası da burada. Pancar üreticisi de bugüne kadar böyle bir zulüm görmedi. Pancar şirketi geçen yıl pancar üreticisine pancar ektirmemek için ne gerekiyorsa yaptı. Pancarlar tarlanın başına döküldü, günlerce orada kaldı. Bu sefer kış kıyamet başladı, nakliye firması gelmedi. Pancarcı hem fire verdi, pancar çürüdü hem de zararı ülkemiz ve pancarcı çekti” dedi. HM

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat