ÜRETİCİ VE SATICI BİRARAYA GELECEK

Gündem 1 Eylül 2021 19:19
Videoyu Aç ÜRETİCİ VE SATICI BİRARAYA GELECEK
A
a

Eskişehir Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı düzenlenen açılış töreni ile başladı. 5 Eylül tarihinde son bulacak fuarda yaklaşık 80 firma hizmet verecek olup, on binlerce üreticinin satıcıyla buluşması hedefleniyor.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
YOĞUN KATILIM
Eskişehir Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarının açılışı yoğun katılımla gerçekleşti. ETO fuar merkezinde düzenlenen açılış törenine Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız’ın yanı sıra, AK Parti Eskişehir Milletvekilleri Nabi Avcı, Emine Nur Günay, CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Önder, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, EOSB Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli, TÜYAP Genel Müdürü İlhan Ersözlü ve çok sayıda davetli katıldı.
REKABET GÜCÜ ARTACAK

Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız ETO-TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'ndeki açılışta yaptığı konuşmada, fuarda tarım ve hayvancılık sektörünün modernizasyonu için ihtiyaç duyulan makine ve malzemeler, zirai gübre çeşitleri, ekolojik tarım teknikleri, tohum, fide, fidan ve bahçecilikle ilgili yeni teknolojilerin tanıtılacağını bildirdi. Tarım sektörü ve gıda güvenliğinin, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde daha çok önem kazandığını vurgulayan Ayyıldız, "Ülkemiz ileri teknolojiye dayalı üretim yapısıyla uluslararası rekabet gücünü artırmış, doğal kaynakları sürdürülebilir kullanan bir tarım ve hayvancılık sektörü amaçlanmış ve son 18 yılda tarım ve hayvancılık alanında ülkemize yeni bir vizyon kazandırılmıştır." dedi.

ÜLKEMİZE HAYIRLI OLSUN

AK Parti Eskişehir Milletvekili Nabi Avcı da konuşma yaptı.  Emeği geçen herkese teşekkürlerini ileten Nabi Avcı Eskişehir’in sadece bir sanayi şehri değil aynı zamanda bir tarım şehri olduğunu hatırlatarak, fuarın satıcılara, üreticilere, Eskişehir’e ve tüm Ülkeye hayırlı olmasını diledi.

SORUNLARI ÇÖZMELİYİZ

AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay da çiftçilerin birçok konuda sorunlarının olduğunu bildiklerini ve bu sorunları çözmek için hep birlikte çalıştıklarını ifade etti.

DESTEKLER YETERSİZ

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer çiftçilere yapılan desteklerden bahsetti. Yapılan destekler için teşekkür eden Milletvekili Çakırözer desteklerin yetersiz olduğuna da dikkat çekti. “Çiftçimize gereken desteklerin verilmesi halinde inanıyorum ki, bu fuarlar arzu edilen noktada ülkemizin kalkınmasına fayda verecektir” şeklinde konuştu. 

10 BİNLERCE ZİYARETÇİ BEKLİYORUZ

TÜYAP Genel Müdürü İlhan Ersözlü Fuarın 5 Eylül akşamına kadar bölgeye ve ülkeye tarım konusunda çok önemli katkılar sağlayacağını umduklarını kaydederek, Gelişimleri, yenilikleri ve akıllı tarım uygulamalarını 10 binlerce ziyaretçiye göstermeyi hedeflediklerini söyledi.

GELİŞTİRMELİYİZ

Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Önder de bir konuşma yaparak, Büyükşehir Belediyesi’nin tarım ve hayvancılığı geliştirmeyi hedef haline getirdiğini ve bu bağlamda da önemli çalışmalar gerçekleştirdikleri vurguladı.

TARIMDA DA SÖZ SAHİBİYİZ

Daha sonra söz alan EOSB Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli Eskişehir’in bir sanayi kenti olduğu kadar tarımda da söz sahibi olan illerden birisi olduğunu belirterek emeği geçenlere teşekkür etti.

KATKI SUNACAK

ETO Başkanı Metin Güler ise,Tarım Fuarının gerçekleşmesinin mutluluğunu yaşadıklarını söyleyerek, “Fuarlar üretici ile satıcıyı bir araya getiren  unsurlardır. Teknolojiye açık yeni imkanlar oluşturan fuarın ortaya büyük katkı koyacağını düşünüyorum” dedi. Açılış konuşmalarının sonrası kesilen kurdele ile birlikte protokol üyeleri stantları gezdi. Yaklaşık 80 firmanın hizmet verdiği fuar 5 Eylül tarihinde son bulacak.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat