Europen 09 2022 Desktop

ÜRETİCİLERE ERKEN UYARI SİSTEMLERİ TANITILDI

Gündem 23 Ocak 2023 16:54
Videoyu Aç ÜRETİCİLERE ERKEN UYARI SİSTEMLERİ TANITILDI
A
a

Tepebaşı Belediyesi, BEBKA 2022 Yılı Kırsal Kalkınma Mali Destek Programı’ndan destek alarak hayata geçirdiği Tarımsal Üretimde Tahmin ve Erken Uyarı Sistemleri Projesi’yle örnek çalışmalara imza atmaya devam ediyor.

Tarımsal Üretimde Tahmin ve Erken Uyarı Sistemleri Projesi, kentte faaliyet gösteren üreticilere tanıtılıyor. Beyazaltın ve Cumhuriyet Mahallesi’nde gerçekleştirilen sunumda, hayata geçirilen projeyle ilgili detaylı bilgiler verildi ve üreticiye sağlayacağı faydalardan bahsedildi. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nden Doğancan Kahya, Geçit Kuşağı Tarımsal Araştırma Enstitüsü’nden Yavuz Fatih Fidantemiz ve Tepebaşı Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü yetkililerinin yaptığı bilgilendirmede, toplantıya üreticilerin yanı sıra Beyazaltın Mahallesi Muhtarı Yüksel Girgin ve Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Halil Yavuzer de katıldı.
Üreticiler de hayata geçirilen projeden duydukları memnuniyeti belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti. Program sonunda üreticilere katılım belgesi takdim edildi. Tarımsal Üretimde Tahmin ve Erken Uyarı Sistemleri hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlar, 0 (222) 211 40 00 – 3214 numaralı telefondan yetkililere ulaşabiliyor. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat