ÜRETİCİMİZİN YANINDAYIZ...

Gündem 24 Aralık 2021 15:50
Videoyu Aç ÜRETİCİMİZİN YANINDAYIZ...
A
a

Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürü Ender Muhammed Gümüş, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın hazırladığı ve 08.12.2021 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan “Bitkisel Üretime Destekleme Ödemesi Yapılmasına Dair Tebliğ" (2021/40) kapsamında açıklamalarda bulundu.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
İl Müdürü Gümüş 2021 üretim yılında uygulanacak bitkisel üretim destekleme ödemeleri ile ilgili yaptığı açıklamada: “Bakanlığımızın 2021 yılında bitkisel üretim sektöründeki üreticilere uygulayacağı destekleme miktarları yayımlanan tebliğ ile belirlenmiş oldu. Bu kapsamda her yıl olduğu gibi bu yıl da yine bitkisel üretime yönelik olarak çiftçilerimize birçok kalemde destekleme ödemesi yapmak istiyoruz. İl ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlükleri olarak bütün çabamız koşullar ne olursa olsun üretme niyetinden vazgeçmeyen çiftçilerimize devletimizin sağladığı imkânlar ve şimdiye kadar edindiğimiz bilgi ve birikimimizle destek olmaktır. Çiftçilerimiz ancak emeğinin karşılığını aldıkça, evine götüreceği ekmeğinin parasını kazandıkça, kendisini yarınlara daha güvende ve umutla taşıdıkça bizler mutlu oluruz. Çiftçimizin mutluluğu bizim mutluluğumuzdur. Çiftçilerimizin üretme isteğini canlı tutarak ilimizde üretilmedik tek bir karış toprak bırakmamak ve çiftçilikten para kazanamadım diyen tek bir çiftçi kalmayana kadar bütün enerjimizle çalışmaya devam edeceğiz. Biliyoruz ki güçlü bir Devletin yolu güçlü çiftçiden, güçlü emekçiden geçer. Güçlü bir çiftçi ve güçlü bir Türkiye için çiftçimizle el ele vererek çalışmaya devam edeceğiz. Destek bizlerden, gayret çiftçilerimizden inşallah bereket de Allah’tan olacak. Güçlü Çiftçi Güçlü Türkiye için Tarım ve Orman Bakanlığı olarak bugüne kadar Eskişehirli çiftçilerimize 2018 üretim yılı için 129 milyon TL, 2019 üretim yılı için 173,7 milyon TL, 2020 üretim yılı için 195,5 milyon TL olmak üzere bitkisel üretime sürekli artan yönde olan bir destekleme ödemesi yaptık. 2002-2020 yılları arasında ilimiz üreticilerine ödenen toplam bitkisel üretim desteklemesi miktarı ise 1 milyar 696 milyon TL'yi bulmaktadır. 
İlimizde; Hububat Baklagil ve Dane Mısır Fark Ödemesi, Yağlı Tohumlu Bitkiler Fark Ödemesi, Zeytinyağı Fark Ödemesi, Dane Zeytin Fark Ödemesi Destekleri,  Küçük Aile İşletmesi, Sertifikalı Tohum Kullanımı, Sertifikalı Tohum Üretimi, Sertifikalı Fidan Üretimi, Sertifikalı Fidan/Fide ve Standart Fidan Kullanımı, Yem Bitkileri, Organik Tarım, İyi Tarım Uygulamaları, Bombus Arısı Kullanımı ve Geleneksel Zeytin Bahçelerinin Rehabilitasyonu Destekleri ile ilgili verilecek bitkisel üretim desteklemelerinden 2021 üretim yılında da üreticilerimizin azami ölçüde faydalanmasını istiyoruz. Çiftçilerimizin yukarıda belirtilen desteklemelerden faydalanabilmesi ve her hangi bir mağduriyet yaşamaması için tebliğde belirtilen zaman dilimi içinde, Çiftçi Kayıt Sistemine (ÇKS) kayıtlı oldukları İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerine başvurmaları gerekmektedir. Tüm çiftçilerimize hayırlı uğurlu olmasını dilerim." dedi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir