Europen 09 2022 Desktop

ÜRETİCİYE SEBZE YETİŞTİRİCİLİĞİ KURSU

Gündem 16 Ocak 2023 15:35
Videoyu Aç ÜRETİCİYE SEBZE YETİŞTİRİCİLİĞİ KURSU
A
a

Tepebaşı İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünce, Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Kütahya Yolu Hizmet Binası Toplantı Salonunda Sebze Yetiştiriciliği konusunda kurs düzenlendi. Söz konusu kurs 26 Aralık 2022 tarihi itibariyle başlamış olup, 30 Ocak 2023 tarihine kadar devam edecek.

Söz konusu eğitim, Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ile Tarım ve Orman Bakanlığı Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı arasında yapılan İşbirliği Protokolü kapsamında Tepebaşı İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünde görevli teknik personel Dr. Gül Kılıç tarafından veriliyor. Eğitime 20 çiftçi katılmış olup; 124 saat ve 9 modülden oluşan programda fide yetiştiriciliği, toprak hazırlığı, bitki besin elementleri, gübreleme ve doğru sulama yöntemleri anlatılmaktadır. Söz konusu eğitimde ayrıca bitki koruma ürünlerinin doğru kullanımı,  sebze hastalık ve zararlıları hakkında detaylı bilgi veriliyor.
Müdürlükten yapılan açıklamada şu ifadelere ter verildi: “Üretilen ürünlerden daha fazla verim alınması, kaliteli tarım ürünlerine erişebilirliğin sağlanması amacıyla düzenlenen Sebze Yetiştiriciliği kursu  sonunda 9 modülden başarılı olan çiftçilere Tepebaşı İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından sertifika verilecektir. Eskişehir İl ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerince program dahilinde veya çiftçilerin talebi doğrultusunda program dışı olmak üzere tarım ve hayvancılık alanlarında konu bazlı eğitimler verilmekte olup; faydalanmak isteyen çiftçilerimiz ve ilgilenen vatandaşlarımız ilgili eğitim toplantılara ve  kurslara başvuru yapabilirler.” HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat