ÜRETİMDE VERİMİ ARTTIRMALIYIZ

Gündem 27 Şubat 2023 15:30
Videoyu Aç ÜRETİMDE VERİMİ ARTTIRMALIYIZ
A
a

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından sürdürülebilir ve verimli bir tarım yapılması amacıyla düzenlenen eğitim çalışmaları aralıksız sürüyor.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Bu kapsamda Eskişehir’de faaliyet gösteren çiftçilere ve tarımsal üretime ilgi duyan vatandaşlara, zirai eğitimler verilerek eksik olduklarını düşündükleri ya da merak ettikleri alanlarda kendilerini geliştirmelerini amaçlayan, “Çiftçi ve Kentli Üreticilere Eğitim” protokolü ile eğitimler verilmeye devam ediliyor.
TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesi işbirliğiyle düzenlenen “Aşılama ve Budama Teknikleri” eğitimi, Taşbaşı Kültür Merkezi Kırmızı Salon’da Ziraat Mühendisi İsmail Dağtekin’in sunumu ile gerçekleştirdi. Ziraat Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesi Başkanı Levent Özbunar’ın da katıldığı eğitimin açılış konuşmasını Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Sibel Benek yaparken katılımcılara gösterdikleri ilgi nedeniyle teşekkür etti. Ziraat Mühendisi İsmail Dağtekin ise sunumunda modern anlamda yetiştiriciliğin, kaliteli ve yüksek verimin gereklerinden birinin kurallara uygun budama olduğunu belirtti. 
Dağtekin, budamanın bir sanat olduğuna işaret ederek yanlış ve hatalı budama sebebiyle ağaçtan alınacak verimin düşebileceğini ifade etti. Dağtekin, budama tekniklerini gösterirken, eğitime getirilen dallarla uygulamalı olarak anlatım gerçekleştirdi. Dağtekin ayrıca meyvelerin tohumdan yetiştirilmesinin yanı sıra çelikleme ve aşılama yöntemleriyle çoğaltılabildiğini vurguladı. Etkinlik karşılıklı soru cevap bölümü ile tamamlandı. Eğitimlerden çok faydalandıklarını ifade eden katılımcılar etkinlik nedeniyle Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ettiler. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat