Europen 09 2022 Desktop

UŞAK, KRAL VE ÖTEKİLER BEĞENİ TOPLADI

Gündem 25 Aralık 2022 14:38
Videoyu Aç UŞAK, KRAL VE ÖTEKİLER BEĞENİ TOPLADI
A
a

Odunpazarı Belediye Tiyatrosu, yeni yetişkin oyunu Uşak, Kral ve Ötekiler’in prömiyerini yaptı. İlk kez absürt komedi türü ile seyircisinin karşısına çıkan Odunpazarı Belediye Tiyatrosu, seyirciden tam not aldı.

Hasan Polatkan Kültür Merkezi’nde gerçekleşen prömiyere, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’un yanı sıra çok sayıda Eskişehirli tiyatro sever katıldı. Odunpazarı Belediye Tiyatrosu’nun yeni oyununda Uşak, Kral ve aslında hiç olmayan ötekilerin hikâyesi anlatılıyor. Abdullah Çiftci ve Hüseyin Demir’in rol aldığı Uşak, Kral ve Ötekiler’i, Süleyman Karaahmet’in yazdı. Elçin E. Karaahmet’in yönetmenliğini yaptığı oyunun, dekor ve kostüm tasarımını Çiğdem Öztürk üstleniyor. Oyunun; ışık tasarımı Kuthan Gökkaya, müzikleri ise Hüseyin Demir’e ait.
Uşak, Kral ve Ötekiler’in prömiyerinde konuşan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, oyunda emeği geçen herkese teşekkür etti. Başkan Kurt, “ Odunpazarı Belediye Tiyatrosu bugün yine iyi oyunlarından birini çıkardı. Oyunda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Hepinizin ellerine sağlık. Bu oyun Odunpazarı Belediye Tiyatrosu tarafından üretilen bir oyun. Senaryosundan, ışığına, kostümüne kadar onların emeği var. Hepsine teşekkür ediyorum”dedi. Uşak, Kral ve Ötekiler, aylık program dahilinde saat 20.00’de Hasan Polatkan Kültür Merkezi’nde sahnelenecek. Oyunda 12 yaş sınırlaması bulunuyor. Oyunun biletleri biletinial.com ve Hasan Polatkan Kültür Merkezi Kültür Merkezi gişesinden temin edilebilinir. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat