Europen 09 2022 Desktop

ÜST GEÇİT İSYANI!

Gündem 13 Mart 2023 11:41
Videoyu Aç ÜST GEÇİT İSYANI!
A
a

Zincirlikuyu Mahalle Muhtarı Erdal Karakaya, Zincirlikuyu ve Batıkent Mahallesi’ni ayıran Eskişehir Bursa Karayolu üzerine yıllardır üst geçit yapılmasını istediklerini söyledi. Yolda daha önce ölümlü kazaların yaşandığını belirten Karakaya, “Şu an can güvenliği yok” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Zincirlikuyu Mahalle Muhtarı Erdal Karakaya, mahallesinde yaşanan sorunlara ilişkin ES TV mikrofonlarına konuştu. Eskişehir Bursa Karayolu üzerine üst geçit yapılması için yedi yıldır mücadele ettiğini belirten Karakaya, “Yıllardan beri buraya müracaat ediyoruz ama yapmıyorlar. Üst geçit istiyoruz buraya. Her iki mahallede vatandaşlar, çocuklar güvenle rahatça karşıya geçmek istiyor. Şu an can güvenliği yok. Daha önce burada ölümlü kazalar da oldu” dedi.

SESİMİZİ DUYMUYORLAR
7 yıldır mücadele ettiğini söyleyen Karakaya, “Randevu verseler kapıda beklemeye razıyım ama randevu vermiyor karayolları. İki tane okul var burada. Üst geçit şart ama maalesef dinletemiyoruz” dedi. Mahallede ayrıca üstü açık bırakılan rögar kapaklarının da tehlike saçtığını ifade eden Karakaya, “Aylardır burası böyle. Kimseye sesimizi duyuramıyoruz. Karayollarının buraya baktığı yok. Bir karayolu yetkilisine ulaşamıyoruz, görüşemiyoruz” şeklinde konuştu. HM


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat