Europen 09 2022 Desktop

UZAKTAN EĞİTİM İSTEMİYORUZ

Gündem 24 Şubat 2023 17:21
Videoyu Aç UZAKTAN EĞİTİM İSTEMİYORUZ
A
a

Gençlik Örgütleri üniversiteler için alınan uzaktan eğitim kararına tepki göstermek için eylem düzenledi. Kanatlı AVM önünde bir araya gelen öğrenciler, “Uzaktan eğitim istemiyoruz” sloganı attı.

Basın açıklamasını gerçekleştiren Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu (SGDF) MYK Üyesi Müslüm Koyun, iktidarın depremzede aileleri KYK yurtlarına yerleştirerek hem depremzedelerin barınma ihtiyacını ötelediğini hem de öğrencilerin eğitim hakkını elinden aldığını söyledi. Müslüm Koyun, “Depremzedelerin halihazırda boş bulunan toplu konutlara ve otellere değil de öğrencilerin barınmasının dahi güç olduğu, fiziki koşulları yetersiz olan KYK yurtlarına yerleştirilmesi, yaşanan felaketin tahribatını arttırmaya yöneliktir” dedi.

EŞİTSİZLİK ARTACAK
Pandemi sürecinde denenen uzaktan eğitimin başarısız olduğunu söyleyen Koyun,  “Üniversitelerimizde eğitimimizden vazgeçmiyoruz. İnternetin, elektriğin, uzaktan eğitime katılımı sağlayacak teknik yeterliliğin olmadığı alanlarda; depremzede arkadaşlarımızın eğitime devam etmeleri mümkün değildir. Yüz yüze eğitimin koşullarının sağlanması ise mümkündür ve eğitimdeki eşitsizliği daha da arttıracak bu koşullar, en kısa sürede çözüme kavuşturulmalıdır” ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat