VATANDAŞ FAKİRLEŞTİ

Gündem 11 Nisan 2021 17:13
Videoyu Aç VATANDAŞ FAKİRLEŞTİ
A
a

Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, “Türkiye’nin neredeyse tamamı fakir olmuş. Bizi görmeyip de Afrika’ya veriyorsun. Eve lazım olan camiye haramdır” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt çeşitli ziyaretler gerçekleştirmek üzere şehrimize geldi. Genel Başkan Yardımcısı Adnan Turfan Müsteşar Yardımcısı Bülent Şahinalp de Enginyurt’a eşlik etti. Parti il binasında üyelere seslenen Enginyurt, hükümeti eleştirdi. Enginyurt, DP’lilere seslenerek “O kadar büyük hizmetler yapmışsınız ki yaptıklarınızı 19 yıldır sata sata bitiremediler. Satıyorlar hala bitiremediler. Türkiye zor günlerden geçiyor. 19 yıldır ne istedilerse verilen bir iktidar millete istediğini vermeyen bir iktidara dönüştü. Güç istediler verdik, bütçe istediler verdik, belediyeleri istediler verdik. Her şeyi istediler verdik ama şimdi millet diyor ki biz istiyoruz iktidar diyor ki kuru ekmek neyinize yetmiyor. Varımızı yorumuz verdik. Esnaf ne istiyorsa verdi. 13 aydır kapalı olan kahveciler iflas etti. Gör beni duy beni diyor. Ama gözler kör oldu, kulaklar sağır oldu. 19 yıl sonra geldiğimiz nokta burası. İktidar hala ver diyor. Ne vereceğiz. Canımızı mı vereceğiz? 23 milyon insan icralık olmuş, 5 milyon EYT’lilere söz verilmiş yerine getirilmemiş. 3600 ek gösterge söz verilmiş yerine getirilmemiş. Hala ver diyor. Neyi verecek bu millet? Verelim de siz ne veriyorsunuz bize? Maliye Bakanı Lütfü Elvan dün diyor ki. G20 zirvesi olarak karar aldık. Geri kalmış ülkelere yardım edeceğiz. Ey Lütfü Elvan Allah’tan korkmaz mısın? Türkiye’nin neredeyse tamamı fakir olmuş. Bizi görmeyip de Afrika’ya veriyorsun. Eve lazım olan camiye haramdır” diye konuştu.

HATALARINI COVİDE YÜKLÜYORLAR
Müsteşar Şahinalp, “Türkiye Cumhuriyet tarihinin en büyük ekonomik krizlerinden birini yaşıyor. Bunu kendimiz hissediyoruz. Çok yüksek bir işsizlik oranı o kadar yüksek enflasyon oranı ile sıkışmış durumdayız. Biz bugüne neden geldik? 2001 yılında bu ülkede tarlalar ekiliyordu, fabrikalar çalışıyordu. Maalesef 19 yıllık iktidar sonunda bugün çok zor şartlarda hayatı idame ettiriyoruz. İktidar bu olumsuzlukların nedenini kovide sığınarak izah etmeye çalışıyor. Bu tamamıyla algı yönetimi. Kendi hatalarını covidin üzerine yıkma çabalar” dedi. SAMETKILIÇ
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat