Europen 09 2022 Desktop

VATANDAŞ NE YİYİP NE İÇECEK

Gündem 24 Ocak 2023 15:57
Videoyu Aç VATANDAŞ NE YİYİP NE İÇECEK
A
a

Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Salim Acabay, il binasında basın mensuplarıyla bir araya geldi. Acabay, Eskişehir’de çaya yapılan zam ve asayiş problemleriyle ilgili konuştu.

Yapılan zamlardan dolayı halkın zor durumda kaldığını söyleyen Acabay, “Çaya zam geldiği ve 5 TL olduğu söyleniyor. Herkesin içebileceği çaya dahi zam geldi. Bizim için ve halk için fahiş bir fiyat. Asgari ücret yeni 8 bin 500 TL olmuşken bu zamların yapılmasını onaylamıyoruz. Halkımız zor durumda kalmıştır. Halkımızın yiyeceği bir simit bir çay 10 TL. Muhtemelen yakında simide de zam gelir” diye konuştu.

BAŞLI BAŞINA BİR HATADIR
Eskişehir’de yaşanan asayiş problemlerine değinen Acabay, “Asayiş olayları ile ilgili emniyetimiz çok iyi çalışmalar yapıyor. Dünyada 2 buçuk milyon kent var. Burada biz 10’uncu sıraya yerleşmişiz. Bu bile çok büyük bir başarı. Nüfus gün geçtikçe artıyor. Elbette her insanın başına bir polis yerleştiremeyiz. Herkesin kendi polis olması gerekir. Barlar Sokağı’nın oraya yapılmasını başlı başına bir hatadır. Şehrin göbeğinde Barlar Sokağı’nın ne işi var. Barlar Sokağı’nın oradan kaldırılması elzem bir durumdur” dedi. HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat