VATANDAŞIMIZIN YANINDAYIZ

Gündem 3 Aralık 2021 17:36
Videoyu Aç VATANDAŞIMIZIN YANINDAYIZ
A
a

3 Aralık Dünya Engelliler günü nedeniyle Eskişehir Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü koordinesinde Eskişehir’de faaliyet gösteren Engelli Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilci ve üyelerinin katılımlarıyla Vilayet Meydanı Atatürk Anıtına çelenk koyma töreni gerçekleştirildi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Törende günün anlamına ilişkin konuşma gerçekleştiren Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Beytullah Tarhan, engeliler hakkında kanun kapsamında sağlık, eğitim, rehabilitasyon, istihdam, bakım ve sosyal güvenlik alanlarında engellerin kaldırılması amaçlandığına vurgu yaptı.
İl Müdürü Beytullah Tarhan, “Tüm kamu ve özel hizmet binalarının engellilerimiz için erişilebilir olması için yürürlüğe giren Erişilebilirlik İzleme ve Denetleme Yönetmeliğince, İl Müdürlüğümüz sekretaryasında yürütülen Erişilebilirlik İzleme ve Denetleme komisyonunun 8 Eylül 2014’te sahaya çıktığını ve yapılan denetimlerde ilgili kurumlara erişilebilirlik noktasında rehberlik ve danışma hizmeti yapılmaya devam ediliyor. Bu kapsamda ilimizde 7 kuruma Erişilebilirlik belgesi verildi” dedi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir