VATANDAŞIN GÜNDEMİ GEÇİM SIKINTISI

Gündem 3 Ağustos 2022 16:19
Videoyu Aç VATANDAŞIN GÜNDEMİ GEÇİM SIKINTISI
A
a

İlçe ziyaretleri kapsamında Eskişehir’in Günyüzü ilçesini ziyaret eden CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, ilçede çiftçiler ile bir araya geldi, esnafı ziyaret etti, kahvelerde bölge halkıyla buluştu.

ÇAKIRÖZER GÜNYÜZÜ’NDE
Ziyaretleri kapsamında Günyüzülü çiftçilerle de bir araya gelen Çakırözer, çiftçilerin sıkıntı ve taleplerini de dinledi. Çiftçiler artan girdi maaliyetleri ile mazot, elektrik girdilerindeki artıştan dert yanarken,  Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin Küçük Çiftçiyi Destekleme Projesi kapsamında kendilerine verilen biçer döver desteği için Çakırözer aracılığıyla belediyeye teşekkürlerini iletti.

DESTEK TEŞEKKÜRÜ
Büyükşehir Belediyesi’nin projesiyle Günyüzü’nde 117 çiftçinin 2 bin 205 dekarlık arazisinde biçim yapılarak hasat desteği sağlandığını öğrenen Çakırözer de, “Eskişehir Büyükşehir Belediyemiz artan girdi maliyetlerine rağmen üretmekten vazgeçmeyen, alınteri döken çiftçimize hasat zamanı destek oluyor. Günyüzü’nde bir araya geldiğimiz çiftçilerimiz, muhtarlarımız belediyemizin desteğine minnettar. Bu zor koşullarda üretimden vazgeçmeyen çiftçimizin yanında olan belediyelerimize minnettarız. Eskişehir Büşükşehir Belediye Başkanımız Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen başta olmak üzere çitfçimizin yanında olan ekibine hemşehrilerimiz, çiftçilerimiz adına ben de teşekkür ederim” dedi. 

TALEPLERİ İLETTİ
Çakırözer, bölge halkıyla gerçekleştirdiği buluşmanın ardından Günyüzü Kaymakamı Gökhan Arslan ile Günüyüzü Belediye Başkanı Menderes Durgut’u da ziyaret ederek kendisine aktarılan talepleri iletti, ilçede gerçekleştirilen çalışmalara ilişkin bilgi aldı. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat