Europen 09 2022 Desktop

VERİLEN SÖZLER TUTULMADI

Gündem 1 Eylül 2022 15:11
Videoyu Aç VERİLEN SÖZLER TUTULMADI
A
a

Hekimsen Batı Anadolu Şubesi asistan hekimlerin özlük hakları ile ilgili açıklamalarda bulundu. ESOGÜ Üniversitesi'nde yapılan açıklamada kendilerine verilen sözlerin 2 yıldır yerine getirilmediğini ifade edildi.

Asistanlar adına konuşan ESOGÜ asistanlarından Selim Yalçın, özlük hakları için verdikleri mücadelede 2 yılın geride kaldığını ifade ederek üniversite asistan hekimleri, sağlık sistemindeki yükün önemli bir bölümünü kendilerinin çektiğini söyledi.
 Yalçın, “Yaklaşık 2 yıl önce bizlere sözler verilmiş, müjdeler duyurulmuştur. Bu sözler yerine getirilmemiş, sürekli oyalanmış ve beklenmemiz istenmiştir. Sağlıkta şiddet, nöbet sayılarının azalması, nöbet ertesi izin hakkı, tek kalemde yatan ve emekliliğe yansıyan ödemeler gibi taleplerimiz konusunda hala somut ve gerçekçi adımlar atılmamıştır” şeklinde konuştu. Sağlık Bakanlığı Ek Ödeme Yönetmeliğinde kendilerinin kapsam dışı kaldığını ifade eden Yalçın, bu yönde yapılan çalışmalarda net bir tarih verilmemesinin kendilerini zor durumda bıraktığını ifade etti. HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat