Europen 09 2022 Desktop

VİZE KONUSUNDA DESTEK İSTİYORUZ

Gündem 3 Şubat 2023 17:01
Videoyu Aç VİZE KONUSUNDA DESTEK İSTİYORUZ
A
a

Almanya’nın İstanbul Başkonsolosu Johannes Regenbrecht Eskişehir Sanayi Odası ziyaret etti. Başkonsolosa, ESO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sinan Özeçoğlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri Eskişehir sanayisi hakkında bilgi verirken özellikle ihracatçı ESO Üyelerinin vize konusundaki beklentilerini ve çözülmesi gereken konuları iletti.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir sanayisinin ihracatla büyüme stratejisi takip ettiğini ve bu yönde bir strateji de izlediklerini belirten ESO Başkan Yardımcısı Sinan Özeçoğlu “İhracatçı firmamızın yarısından fazlası Avrupa ile çalışıyor. Ancak Avrupa’daki pazar potansiyeli düşünüldüğünde bu sayıyı daha da arttırmak istiyoruz. ‘Dış Ticaret İstihbarat Ofisimiz’ ve ‘Vize Merkezimiz’ sanayicilerimizin yanında” dedi.
ESO Üyesi sanayicilerin uzun yıllardır Avrupa’ya ihracat yapma kapasitesine ve tecrübesine sahip olduğu vurgulayan Özeçoğlu, “Ülkemiz ve Almanya arasında tarihi ilişkiler olduğu kadar ekonomik ilişkiler de çok yoğun. Karşılıklı iş ilişkilerimizi arttırmak en büyük isteğimiz. Ancak bu noktada iş insanlarımızın karşısına vize sıkıntısı çıkıyor.  Üyelerimizin en büyük beklentisi bu yönde ve işbirliği ile bu konuyu aşmamız gerekiyor” diye konuştu.  
Görüşmede Başkonsolos Johannes Regenbrecht, vize konusunun gündem maddelerinden biri olduğunun altını çizerek, bu yönde kolaylaştırıcı faaliyetlerin değerlendirilebileceğini ifade ederek, “Eskişehir ve Almanya arasında ortak çalışmalar gerçekleştirmek isteriz. Ticaretimiz, ihracatımız geliştikçe kültürel iş birlikleri de artacaktır” dedi. HM


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat